HC '05 Banská Bystrica

Preview: Duel na Slovane napovie veľa o šanciach na TOP 6

25.02.2024 07:38

Stiahnuť obrázok
Preview: Duel na Slovane napovie veľa o šanciach na TOP 6 | HC 05

Piatkovou výhrou nad Michalovcami sme si udržali kontakt s elitnou šestkou najvyššej súťaže, k čomu nám dopomohlo aj zakopnutie Zvolenčanov, ktorí prehrali v Trenčíne. Dá sa však povedať, že od tohto momentu majú všetky body cenu zlata, no v podobnej situácií je aj náš najbližší súper. Tým bude bratislavský Slovan, ktorý nás privíta v ich domácom prostredí.

Belasí v piatok pustili z rúk dobre rozbehnutý duel s Košicami, z ktorého si napokon odniesli bod za prehru v predĺžení. Vďaka tomu majú na konte 66 bodov a patrí im ôsme miesto so stratou troch bodov na náš tím. Súboj tabuľkových susedov tak nepochybne prinesie zaujímavý zápas, ktorý už zrejme v niektorých ohľadoch bude pripomínať súboje play-off, čo predikoval po piatku aj náš brankár Gašper Krošelj.

Vieme zdolať kohokoľvek

Zdolať Michalovce, ktoré ťahali niekoľkozápasovú víťaznú sériu, rozhodne nebolo len o šťastí. Bolo to o pripravenosti, bojovnosti, zodpovednosti, ale samozrejme aj o kvalitách jednotlivcov. Podržal nás tradične kanadský útok, no veľký podiel na výhre niesli všetci hráči a výrazne k tomu prispel aj Krošelj, ktorý pochytal 39 zo 41 striel súpera.

Bol to výkon, na ktorom sa dá stavať a keď sa k tomu pridruží ešte väčšia disciplinovanosť, môžeme zdolať prakticky kohokoľvek. Dva góly, ktoré sme v piatok inkasovali, prišli v početnej nevýhode, no v rovnovážnom stave sme schopní rovnať si sily aj s poprednými celkami.

Čo by mohlo rozhodovať?

Okrem spomínanej snahy vyhnúť sa pobytu na trestnej lavici bude zrejme rozhodovať poctivosť defenzívy a stopercentné nasadenie od každého brániaceho hráča. Slovan má vo svojom kádri silné individuality, ktoré si budeme musieť postrážiť a veľmi bude záležať na tom, ako budeme schopní vypomáhať brankárovi.

Aj my, aj Slovan patria medzi najhoršie tímy v počte inkasovaných gólov. Viac ich obdržali len Humenčania, ktorí sa budú lúčiť s pobytom v extralige, čo je určite alarmujúca vizitka a oblasť hry, v ktorej potrebuje nastať zlepšenie. 

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 47. kola začína v bratislavskej Tipos Aréne presne o 17. hodine, no bude to bez prítomnosti televíznych kamier. Duel tak bude možné sledovať len prostredníctvom online platforiem JOJ Play a na streame spoločnoti TIPSPORT. Ako arbitri stretnutia sú nominovaní štvorica Stano, Žák, Junek a Jurčiak.