HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Nadviažeme na zlepšené výsledky aj v stretnutí proti lídrovi tabuľky?

02.12.2023 08:30

Stiahnuť obrázok
Preview: Nadviažeme na zlepšené výsledky aj v stretnutí proti lídrovi tabuľky? | HC 05

December sme odštartovali cennou výhrou na ľade Trenčína, čo však treba potvrdiť aj v domácom prostredí. Pod Urpín však pricestuje líder tabuľky, tím HC Košice, ktorý však v uplynulých dvoch vystúpeniach zakopol. A boli to nečakané zakopnutia.

Je to prakticky opäť dôkaz toho, že v dlhodobom horizonte si v podstate každý z tímov prejde aj slabším obdobím. Košičania však budú určite mimoriadne nažhavení, aby odčinili spomínané dve prehry. Prvá prišla v domácom prostredí, kde podľahli Trenčínu, proti ktorému viedli už trojgólovým rozdielom, čo však napokon nestačilo. Druhá prišla v piatkovom 23. kole, kedy "oceliari" zavítali do Humenného, kde si s nimi posledný tím tabuľky poradil pomerne presvedčivo 4:1.

Úctyhodná bilancia

Dve prehry síce mierne zhoršili košické štatistiky, no za ich doterajšie počínanie si zaslúžia uznanie. K obhajobe titulu pristúpili v metropole východu seriózne a káder trénera Cemana aj naďalej spĺňa vysoké štandardy. Výsledkom je 15 výhier v 23 zápasoch, 81 strelených gólov (3. najvyšší počet) a iba 53 inkasovaných gólov (najlepšia bilancia v súťaži). Na klziskách súperov vydolovali 16 z celkových 48 bodov, s vyrovnaným skóre 25:25.

Súboj importov

Nie nadarmo sa hovorí, že zahraniční hráči by mali prevyšovať svojimi kvalitami tých domácich. Súboj bude zaujímavý aj z tohto hľadiska, nakoľko súpera ťahajú hráči ako Fejes, Pollock, Jääskeläinen, Berger a Breton, zatiaľ čo v našich farbách najviac ohuruje trio Turnbull, Vela, Wilkins. Pravdpodobne tak rozhodnú aj individuálne kvality spomenutých hráčov, ktorí vytvárajú nebezpečenstvo prakticky pri každom svojom striedaní.

Na zápasy 1:1

Duel 24. kola bude už tretím vzájomným meraním síl v aktuálnej sezóne a kým v Košiciach sme ťahali za kratší koniec a "oceliari" v "Steelke" zvíťazili 5:1, v odvete sme na našom ľade dokázali zvíťaziť 3:2 po samostatných nájazdoch a dva body tak ostali doma. Gólovo sa presadili Faith s Velom, v nájazdoch potom rozhodli o našej výhre Bíreš s Gašparom.

Informácie pre fanúšikov

Môžme toto kolo nazvať mikulášskym? Sčasti môžme, klub chystá pre najmenších drobné prekvapenia, no celkovo je duel určite veľkým lákadlom. Zlepšené výsledky našich hráčov, atraktívny súper, množstvo našich bývalých hráčov v drese súpera a prijateľný nedeľný termín zápasu.

Keďže počasie je chladné, odporúčame kúpu vstupeniek v online predpredaji, na ktorý sa prekliknete aj cez náš e-shop. Na druhej strane, ak ste rodič a chcete vziať so sebou svoje ratolesti a niečo pri tom ušetriť, odporúčame zakúpiť si zvýhodnené rodinné vstupenky, ktoré nájdete v pokladni Tipsport Arény. Keďže duel začína o 16:30 hod, pokladne otvoria svoje brány dve hodiny predtým.

Návštevníkov už tradične čaká sprievodný program, moderované vstupy, tombola a súťaže o hodnotné ceny od našich partnerov. Cez prestávku si tak jeden z Vás vyskúša Urpiner kvíz a jeden šťastlivec si bude môcť "vystrieľať" až 50 eur v súťaži s názvom TRAF A LEŤ od cestovnej kancelárie BB TRAVEL.