HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Pod Urpín pricestuje Slovan, oba celky majú čo naprávať

13.01.2024 19:42

Stiahnuť obrázok
Preview: Pod Urpín pricestuje Slovan, oba celky majú čo naprávať | HC 05

Nedeľné 36. kolo ponúkne dlho očakávanú konfrontáciu, pod Urpín totiž pricestuje Slovan, ktorý je aj napriek menej lichotivému tabuľkovému postaveniu stále veľkým lákadlom. O tom, že nás opäť nečaká nič jednoduché, svedčí aj to, že tímu z hlavného mesta sa pod vedením trénera Oremusa začalo dariť. 

To však neplatilo v poslednom kole, kedy Slovan nestačil pred zrakmi svojich divákov na Košice a podobný osud postretol aj nás, keď sme pustili z rúk dobre rozbehnutý duel v Michalovciach. Oba celky tak budú mať čo naprávať a náš súper o to viac, že pred piatkom neokúsil chuť prehry až v šiestich po sebe idúcich dueloch. 

Motivácia bude veľká

Už vlaňajší ročník bol mimoriadne napínavý až do konca a zápletky, ktoré sa udiali najmä v závere základnej časti, by ocenil nejeden režisér. Zdá sa však, že táto sezóna to môže "prebiť", nakoľko už teraz je poradie od druhého až po jedenáste miesto poriadne zamotané. Každý zisk troch bodov môže zamiešať poradím a najmä z nášho pohľadu je teraz dôležité, aby sme získavali body pred udržanie kontaktu s hornými priečkami, respektíve hornou šestkou.

Aktuálne sme práve na 6. mieste so ziskom 55 bodov a na druhý Poprad strácame 5 bodov. Náš súper sa síce "krčí" na 10. mieste so ziskom 47 bodov, no všetko nasvedčuje tomu, že pod vedením trénera Oremusa bude mať ich poradie v tabuľke už len stúpajúcu krivku.

Špeciálne tímy

Dnes už asi pocitovému oku fanúšika neujde fakt, že špeciálne tímy sú kľúčové a je vysoko pravdepodobné, že inak tomu nebude ani dnes. Kľúčom bude vyvarovať sa pobytom na trestnej lavici a pre Slovan o to viac, že žiadny z tímov v extralige neinkasoval v oslabení viac gólov. Belasí majú zároveň aj tretí najvyšší počet dvojminútových trestov a v úspešnosti bránenia oslabení sú na tom horšie len Humenčania. Slovan v priemere inkasuje v každom štvrtom oslabení.

Informácie pre fanúšikov

Dnešný duel 36. kola odštartuje v našom tradičnom nedeľnom čase, teda o 16. hodine a v praxi to znamená, že pokladňa na štadióne bude otvorená už o 14:00 hod. Vstup na tribúny bude umožnený hodinu pred stretnutím a v tom istom čase sa otvoria aj brány nášho fanshopu.

V predpredaji je stále niekoľko desiatok vstupeniek, ktoré si môžete zakúpiť aj formou online predpredaja - vstupenky nie je potrebné tlačiť a stačí ich mať v telefóne. Pre rodiny bude v pokladni Tipsport Arény možnosť zakúpenia zvýhodnených rodinných lístkov

Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý sprievodný program, z ktorého dávame do pozornosti našu tombolu. Do nej sa dá zapojiť kúpou tombolových lístkov, ktoré sú k dispozícii v bufetoch, no je potrebné stihnúť to do začiatku 2. tretiny. Počas prestávok nebudú chýbať súťaže s našimi partnermi, spoločnosťami Urpiner a BB Travel a niekoľko šťastlivcov pôjde po zápase domov s cenami, ktoré do spomínanej tomboly venujú ďalší partneri klubu.

Aj touto cestou by sme chceli apelovať na priaznivcov, ktorí si dnes nájdu cestu do Tipsport Arény, aby sa vyvarovali vulgárnym pokrikom. Veríme, že aj bez toho sa dnešná divácka kulisa postará o žičlivú atmosféru, ktorá dovedie našich hráčov k bodovému zisku.