HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Pod Urpín pricestujú Liptáci, našou snahou bude predĺžiť si víťaznú sériu

30.09.2023 20:55

Stiahnuť obrázok
Preview: Pod Urpín pricestujú Liptáci, našou snahou bude predĺžiť si víťaznú sériu | HC 05

Po cennom víťazstve, ktoré sme si odniesli z ľadu Nových Zámkov, odohráme nedeľný duel v domácom prostredí, kde privítame hokejistov Liptovského Mikuláša. Tí sa dajú pokojne označiť za príjemné prekvapenie prvých piatich kôl, keďže podľa mnohých prognóz majú byť tímom z dolnej polovice tabuľky. Opak je však zatiaľ pravdou.

Liptáci k nám pricestujú z pozície 6. celku, čo znamená, že pôjde o súboj tabuľkových susedov. Našich hráčov totiž tretia výhra v rade posunula na 5. miesto a na lídra pelotónu strácame aktuálne štyri body. Prípadná výhra by nám tak dozaista pomohla udržať kontakt s čelom tabuľky a zároveň natiahnuť našu víťaznú sériu.

Turbulentné leto, radikálna obmena

Po vyjasnení vlastníckych zmien sa na Liptove odohrala počas leta radikálna obmena kádra, čo však v tejto chvíli pôsobí ako zmena k lepšiemu. Či sa to potvrdí ukáže až čas, no jedno je isté – na Liptove sa ocitlo aj niekoľko zaujímavých mien, ktoré budia pozornosť celej súťaže. Jedným z takých mien je slovenský útočník Martin Réway, ktorý nevyužil ponuku pokračovať na Spiši a svoj nový domov našiel práve v drese Liptovského Mikuláša.

Kontroverznou persónou je obranca Mitchel Miller, ktorého v roku 2020 draftovala v 4. kole zo 111. miesta Arizona pôsobiaca v NHL. A hoci sa v súvislosti s týmto menom niektorí slovenskí odborníci vyjadrili, že sa vlastne nič nestalo, treba podotknúť, že Miller sa „zviditeľnil“ už v štrnástich rokoch, keď na strednej škole šikanoval.

Po piatich zápasoch má tento obranca na svojom konte 9 bodov, a tak určite bude patriť medzi najväčšie hrozby súpera. Tými budú aj ďalší zahraniční hráči ako Avtsin, ktorý nám dával zabrať už vlani, keď obliekal dres Prešova, či duo Quince a Berry alebo najčerstvejšie posily v podobe Egleho a Pivtsakina.

V kádri trénera Faitha je aj Jakub Sukeľ, ktorý pôsobil pod Urpínom a skúsení slovenskí hráči ako Hraško, Mezovský, Uhrík a Žilka.

Nemastná, neslaná príprava a kvalitný vstup do súťaže

Zdá sa, že prípravné obdobie aj napriek výsledkovej nepriazni prinieslo Liptákom ovocie. Z ôsmich duelov sa náš nedeľný súper radoval z výhry len v dvoch prípadoch, no o to lepšie im vyšiel úvod do novej sezóny, keď v piatich vystúpeniach získali skalpy troch celkov – Zvolena, Nitry a Trenčína. Proti Zvolenu síce „až“ po predĺžení, no dva body majú vždy veľkú cenu. Prehry prišli na ľade popredných celkov súťaže – Liptáci najprv podľahli v 2. kole Spišskej Novej Vsi a v piatkovom stretnutí v Košiciach.

Informácie pre fanúšikov

Duel sa začne v prakticky tradičnom nedeľnom čase, teda od 16:30, čomu bude prispôsobený aj predaj fyzických vstupeniek (dve hodiny pred zápasom, teda od 14:30) a otvorenie fanshopu a sprístupnenie tribún (od 15:30). Online predpredaj vstupeniek prebieha v sieti Ticketportal.

Cez prestávky sa fanúšikovia opäť môžu tešiť na rôzne súťaže, na ktoré sú pravidelní návštevníci už zvyknutí – veľkým lákadlom je vždy tombola, do ktorej sa dá zapojiť do začiatku 2. tretiny – tombolové lístky sú dostupné v bufetoch.

Bude sa aj kvízovať a súťažiť o pitný režim od spoločnosti Urpiner a bude sa aj strieľať na bránu, a to vďaka cestovnej kancelárii BB TRAVEL, ktorá každý z piatich úspešných pokusov odmení 10 eurami v hotovosti. Súťažiaci bude zároveň zaradený do záverečného a finálneho žrebovania o dovolenku v hodnote 1000 €.

O úvodné buly sa postará legendárny Michal Handzuš

Pri príležitosti nadväzovania užšej spolupráce medzi hlavným mužstvom a mládežou budú fanúšikovia svedkami symbolického aktu, keď sa o úvodné buly zápasu postará legenda banskobystrického hokeja, náš rodák, odchovanec, držiteľ Stanleyho pohára, majiteľ zlatej medaile z MS v roku 2002 a šampión slovenskej extraligy – Michal Handzuš. Ten je jedným zo zakladajúcich členov občianskeho združenia, ktoré zastrešuje mládež v Banskej Bystrici pod značkou Barani – Hokejová škola Michala Handzuša.

Jedným z krokov prehĺbenia tejto spolupráce boli špeciálne sady dresov, v ktorých sme odohrali prípravné obdobie a ktoré pôjdu v stredu 4.9. do verejnej dražby. Viac informácií poskytneme na našom webe už čoskoro.