HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Podarí sa nám zdolať rozbehnuté Michalovce?

22.02.2024 15:41

Stiahnuť obrázok
Preview: Podarí sa nám zdolať rozbehnuté Michalovce? | HC 05

Náš boj o umiestnenie v rámci elitnej šestky začína vrcholiť, no čaká nás nepríjemná prekážka v podobe jedného z ašpirantov na účasť vo finále. Pod Urpín pricestujú rozbehnutí Michalovčania, ktorí neokúsili chuť prehry už v siedmych po sebe idúcich dueloch. Stretnutie bude mať špecifický nádych pre nášho kapitána a dlhoročného lídra, Ivana Ďatelinku.

Skúsený obranca prekonal métu 500. odohratých zápasov v drese s baranom na hrudi, čo je v našich končinách vskutku málo vídaný míľnik. Pri tejto príležitosti sa dočká pocty aj zo strany fanúšikovskej obce, ktorá právom označuje oporu našich zadných radov za klubovú legendu.

Bude to impulzom pre náš tím?

Papierové predpoklady, či rôzne expertízy a prognózy zrejme nebudú veľmi hovoriť v náš prospech. Mužstvo vedené trénerom Helminenom prehralo posledné tri zápasy, naopak hostia pricestujú vo výbornej forme. V hokeji to však niekedy býva tak, že hoci sa vopred javí všetko jasne, niekedy príde maličkosť, ktorá dokáže tieto prognózy zvrátiť. Môže sa niečo také udiať aj dnes, kedy sa Ivan Ďatelinka dočká veľkej pocty pred zaplnenými tribúnami? Verme, že áno.

Tri body potrebné ako soľ

Fanúšikovia už túžobne očakávajú pocit víťazstva, ktorý sme naposledy zažili 4. februára pri výhre v Humennom. Stupňuje sa frustrácia, časť fanúšikovskej obce mužstvo zatracuje, no výhra proti Michalovciam by mohla tieto skepsy aspoň trochu zmierniť. Dôležitosť zvyšných zápasov si určite uvedomujú aj samotní hráči, ktorým by sa v prípade neúspechu začalo vzdaľovať umiestnenie v elitnej šestke. Aktuálne strácame tri body na Zvolen, ktorý sa relatívne pozviechal z ich výsledkovej krízy. V hre je ešte 15 bodov, no my potrebujeme už tie najbližšie tri.

Kľúčom bude už tradične disciplína

Ak nám niečo zráža nohy, sú to vylúčenia a následné inkasované góly v oslabeniach. V priemere inkasujeme v každom piatom oslabení, súper však nemá toľko času a zľutovania a v priemere využije každú štvrtú presilovku. V početných prevahách sú Michalovce na delenom prvom mieste spolu s Trenčanmi, a tak je viac než jasné, že pokiaľ sa dopustíme zbytočných faulov, budeme za ne pykať.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 46. kola odštartuje o 17:30 hod a už tradične budú dve hodiny pred úvodným buly otvorené aj pokladne Tipsport Arény. Hodinu pred začiatkom sa divákom sprístupnia vstupy na tribúnu a v tom istom čase otvorí svoje brány aj fanshop.

Divákov už tradične čakajú súťaže o vecné ceny od našich partnerov, ktoré budú súčasťou tomboly, no chýbať nebude ani kvíz a prestávková strelecká súťaž s CK BB Travel, z ktorej môže jeden šťastlivec odísť s finačným obnosom v hotovosti.

Klub si navyše pripravil zvýhodnené prázdninové vstupenky pre deti a študentov, o čom sme informovali v samostatnom článku. Online predpredaj štandardných lístkov prebieha už tradične na tomto odkaze.