HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Séria zápasov na klziskách súperov pokračuje v Humennom

03.02.2024 09:19

Stiahnuť obrázok
Preview: Séria zápasov na klziskách súperov pokračuje v Humennom | HC 05

Nabudení výhrou v Košiciach vycestujeme v nedeľu 4. februára do Humenného, ktoré je síce na opačnom konci tabuľky, no rozhodne budú mať o motiváciu postarané. Od predposlednej priečky ich aktuálne delí len sedem bodov a ak sa chcú vyhnúť vypadnutiu, body potrebujú rovnako urgentne ako zvyšok extraligového pelotónu.

Z hláv však budú musieť dostať piatkovú vysokú prehru, ktorú utrpeli na Slovane. Belasí totiž Humenčanov absolútne nešetrili a do polovice tretej tretiny to vyzeralo na poriadny debakel. Bratislavčania viedli po dvoch tretinách už 6:0, aby napokon duel skončil výsledkom 7:2. V drese nováčika zaznamenali čestné úspechy Linet a Vaško.

Upevňujeme pozíciu

Zverenci nášho trénera Helminena dokázali fantasticky odpovedať na prehru v Trenčíne, kde sa im nepodarilo strelecky presadiť. Výhra v Košiciach tak znamenala, že z posledných štyroch stretnutí vydolovali naši hráči deväť bodov, čím si upevnili pozíciu v elitnej šestke. A keďže Zvolen v piatok prehral v Michalovciach, máme pred nimi štvorbodový náskok. Pred nami je síce päť celkov, no strata na tretiu priečku činí len šesť bodov, takže v prípade niekoľkých dobrých výsledkov môžeme pomýšľať aj na horné poschodia tabuľky.

Prekoná Turnbull dvadsaťgólovú hranicu?

Nášho elitného hráča Cartera Turnbulla aktuálne delí jediný zásah od toho, aby siahol na métu dvadsiatich gólov. V jeho prípade bola o tom reč už pred sezónou, kedy sa špekulovalo, kto nahradí Troocka. Carter Turnbull už vtedy s patričným kanadským sebavedomím, no s maximálnou pokorou veril, že túto métu hravo prekoná. Podarí sa mu to už v Humennom? V troch doterajších vzájomných vystúpeniach skóroval trikrát, takže podľa priemeru by mohol svoj gólový zápis z tejto sezóny zaokrúhliť už v nedeľu na ľade nováčika.

Jedna z najlepších úspešností streľby

Veľkým paradoxom, vzhľadom na umiestnenie Humenčanov, je bilancia ich efektivity v zakončení. Nováčikovská daň vie byť krutá a nášmu nedeľnému súperovi patrí v mnohých ohľadoch posledné miesto. Jednou z takých štatistík je počet strelených gólov, keďže Humenné ich dalo doposiaľ rovných 100.

V efektivite streľby im však patrí tretie miesto, keďže tím z východu premenil 10,08% svojich pokusov. Problém tak netkvie v presnosti streľby, ale v jej početnosti. Humenčania vyprodukovali len 992 striel, čo je najmenej v lige a výrazne menej ako Nové Zámky, ktoré sú v tomto hľade pred nimi, no majú podľa zväzových štatistík až 1173 pokusov smerujúcich na bránu.

Informácie pre fanúšikov

Duel 42. kola odštartuje v Humennom o 17. hodine a diváci si ho budú môcť pozrieť na platforme JOJ Play alebo prostredníctvom prenosu spoločnosti Tipsport. O dohľad nad pravidlami sa bude starať štvorica arbitrov Korba, Orolin, Ordzovenský a Bogdaň.

42.kolo sa ponesie v duchu hesla "Spolu proti rakovine". Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine sa spoja všetky kluby Tipos extraligy, v spolupráci so SZĽH, a poukážu na dôležitosť prevencie a kontrol, ktoré môžu včas odhaliť onkologické ochorenie a zachrániť život. 
Viac o tejto výzve si môžete prečítať na webovej stránke Hockey Slovakia