HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: V nedeľu nás čaká "rohatý" súboj dvoch tímov vo forme

09.12.2023 19:06

Stiahnuť obrázok
Preview: V nedeľu nás čaká "rohatý" súboj dvoch tímov vo forme | HC 05

Pred našimi hráčmi bude stáť v nedeľu poriadna výzva, keďže do Banskej Bystrice pricestuje vo forme hrajúci Poprad. Formu však vykazuje aj náš tím, nakoľko z posledných 4 duelov sme odišli s 11 bodmi. Zverenci trénera Helminena tak konečne nachádzajú cestu k víťazstvám, čo by radi potvrdili aj proti "kamzíkom".

Bude to navyše súboj tabuľkových susedov, ktorí sa všemožne snažia vylepšiť si tabuľkové postavenie a priblížiť sa 3. priečke, na ktorú strácajú minimum. Popradčanom patrí 5. miesto so ziskom 41 bodov a jednobodovým mankom na tretie Michalovce, naši "barani" sú v tesnom závese, keďže nám patrí 6. miesto s 39 bodmi. Súboj tak nesie všetky parametre a predpoklady, aby si diváci užili poriadne napínavý a vyrovnaný boj.

Vonku im to až tak nejde

Popradčania zďaleka neprežili ideálny vstup do sezóny, keďže ešte po 12. kole sa "krčili" na 10. mieste. Krátko predtým prišlo k zmene v štruktúrach a miesto generálneho manažéra a športového riaditeľa opustil Ľudovít Jurinyi. Jeho miesto na pozícii športového riaditeľa prevzal Július Koval, ktorý pozná recept na úspech, no k radikálnej obmene kádra zatiaľ pristupovať nemusel. V mužstve však skončil Gerlach, ktorý bol marketingovou čerešničkou Podtatrancov v letnom období, no veľké očakávania nenapĺňal a na svoju životnú sezónu z dresu Prešova nenadviazal.

Napriek tomu prišlo k dôležitej zmene na trénerskej lavičke a mužstva sa ujal Todd Bjorkstrand, ktorý poskytol mužstvu pozitívny impulz a pod jeho vedením "kamzíci" zatiaľ okúsli chuť prehry iba raz. Prevažne sa im však darí hlavne v domácom prostredí, vonku dokázali v rámci celej sezóny zvíťaziť len v 4 z 12 prípadov, čo je 33% úspešnosť.

Trojica vyrovnaných brankárov

V Poprade vsadili už pred sezónou na dvojicu Vay - Rabčan, ktorých pomerne vhodne dopĺňa aj Štefan Valluš. Vay doviedol tím k víťazstvu už 12-krát, navyše si drží solídnu úspešnosť zákrokov 91,72%, vďaka čomu sa radí medzi popredných brankárov ligy. Kamzíci inkasovali doposiaľ iba 68 gólov, čo je ďalšia výborná vizitka.

Silné individuality na oboch stranách

Kto si bude chcieť užiť okrem dobrého hokeja aj kvalitné individuálne výkony, príde si na svoje. V našom drese je lídrom Marcus Vela, ktorý je s 27 bodmi (13+14) na 9. mieste bodovania. Po zranení sa do dobrej formy dostal aj Carter Turnbull, ktorý v posledných troch vystúpeniach zaznamenal 3 góly a 1 asistenciu. Na strane hostí sa vo výbornom svetle prezentuje Dmowski, ktorý má rovnako ako Vela,´27 bodov (11+16). Pozornosť púta aj 24-ročný slovenský útočník Andrej Kukuča, ktorý rozvlnil siete súperov už v 13 prípadoch.

Informácie pre fanúšikov

Úvodné buly prebehne v tradičnom nedeľnom čase, teda o 16:30 hod a pokladne Tipsport Arény budú otvorené dve hodiny predtým. Kto by sa chcel vyhnúť postávaniu v mrazivom počasí, k dispozícii je online predpredaj, ktorý je dostupný aj na našom e-shope. Aj na tento zápas bude pre rodiny s deťmi k dispozícii takzvaný rodinný lístok, ktorý je možné zakúpiť len na pokladni. 

Chýbať nebude sprievodný program, na ktorý sú pravidelní návštevníci už zvyknutí a ktorého súčasťou sú aj rôzne súťaže či tombola. Najväčšou výzvou je určite prestávková súťaž TRAF A LEŤ, z ktorej si súťažiaci môžu odniesť hotovosť (50€) a ako bonus, po sezóne budú zaradení do žrebovania o 1000€ na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL. Po prvej prestávke si taktiež fanúšikovia môžu zasúťažiť v Urpiner kvíze.