HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: V závere roka dvojzápas proti Liptákom, doma sa predstavíme v sobotu

28.12.2023 08:28

Stiahnuť obrázok
Preview: V závere roka dvojzápas proti Liptákom, doma sa predstavíme v sobotu | HC 05

V našich končinách nebýva zvykom, že si tímy najvyššej súťaže zmerajú sily v dvoch po sebe idúcich kolách. Bude to však príjemným spestrením a možno aj takou menšou prípravou na vyraďovaciu časť. Tá je síce ešte ďaleko, no všetky extraligové celky teraz absolvujú dva zápasy s rovnakým súperom - jedenkrát doma a v sobotu v opačnom garde. 

Naším súperom bude Liptovský Mikuláš, kde sa predstavíme už dnes, teda vo štvrtok 28. decembra, aby sme v sobotu privítali tohto súpera na našom ľade. Pre náš tím, ale najmä pre našich skvelých fanúšikov bude sobotný zápas rozlúčkou s týmto kalendárnym rokom, ktorý bol miestami dramatický, no o to viac zaujímavý. Najprv stúpanie tabuľkou a boj o play-off, následne pamätné štvrťfinále proti Spišiakom, až prišla nová sezóna a s ňou rozpačitý úvod, nútená trénerská zmena, ktorá však vyústila do krásnej série ôsmich duelov bez prehry.

Čo čakať od Liptákov?

Prívlastok "nevyspytateľného súpera" dozaista patrí okrem Humenčanov aj Liptovskému Mikulášu. Tí prežili, v porovnaní s minulými ročníkmi, pomerne vydarený vstup do sezóny a istý čas sa pohybovali v hornej polovici ligového pelotónu. Postupom času sa síce mierne prepadli, no stále sa držia na 8. mieste, hoci ten náskok pred jedenástym Slovanom sa skracuje. Liptákov držia v hre najmä výsledky z domáceho prostredia, kde získali neuveriteľnú porciu bodov - až 32 z celkových 39. Je teda jasné, že na Liptove nás nečaká nič jednoduché, veď len za posledný mesiac si tam "natreli na chleba" Slovan, Zvolen, Nitru aj Košice.

Aj súper sa na gól nadrie

Pred zápasom v Poprade sme poukázali na to, že náš tím, hoci má veľmi dobré obdobie, potrebuje stále relatívne veľa striel na to, aby dokázali skórovať. Na druhej strane, tešiť nás môže zlepšená defenzíva, ale najmä nezlomná voľa pri otáčaní nepriaznivého vývoja. Z posledných piatich duelov sme až štyrikrát inkasovali ako prví, no vždy sme našli recept na to, ako zápas zvrátiť v náš prospech. 

Problémy v zakončení majú aj hráči Liptovského Mikuláša, ktorí premenili v gólovú koncovku 8,78% svojich pokusov a v tomto smere rovnako zaostávajú. Nedá sa však povedať, že by si nevedeli vytvoriť strelecké pozície, veď na konte majú 979 pokusov, čo je takmer 34 striel na zápas, no zväčša ide o zakončenia z miest, z ktorých nehrozí najväčšie nebezpečenstvo.

Mladíci na šampionáte

Zaujímavosťou je, že oba celky majú na aktuálne prebiehajúcom juniorskom svetovom šampionáte po jednom zástupcovi. Náš tím reprezentuje vo Švédsku na MS do 20 rokov obranca Boris Žabka, súpera obranca Dávid Nátny. Obom držíme palce, aby pokračovali v skvelých výkonoch.

Informácie pre fanúšikov (30.12.2023)

Pre našich fanúšikov bude asi zaujímavejšia sobotná "odveta", ktorá sa odohrá pod Urpínom, so začiatkom o 16:30 hod a na ktorú vás touto cestou srdečne pozývame. Vynikajúca forma našich hráčov má za príjemný následok, že o zápas je záujem, preto odporúčame využiť v prípade záujmu o lístky náš online predpredaj. Pre rodiny s deťmi budú v pokladni Tipsport Arény dostupné aj zvyhodnené rodinné balíky, o ktorých si prečítate viac na tomto odkaze. Pokladňa sa otvára tradične 2 hodiny pred začiatkom stretnutia, teda od 14:30 h. a brány Tipsport arény budú sprístupnené od 15:30 h. 

Súčasťou domáceho zápasu budú opäť dobre známe súťaže - Urpiner kvíz v 1. prestávke a strelecká súťaž TRAF A LEŤ od spoločnosti BB TRAVEL, ktorá prebehne počas 2. prestávky. Chýbať nebude tombola bohatá na rôzne ceny od partnerov klubu, preto určite navštívte bufetové prevádzky, kde nájdete tombolové lístky do začiatku 2. tretiny.