HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Vystavíme Popradu ďalšiu stopku?

02.01.2024 20:47

Stiahnuť obrázok
Preview: Vystavíme Popradu ďalšiu stopku? | HC 05

Rok 2024 je tu a s ním aj ďalšie športové výzvy, ktoré stoja pred naším klubom a samotnými hráčmi, ktorí reprezentujú klub. Prvou takou výzvou bude konfrontácia proti tímu, ktorý zažíva viac než vydarené obdobie. Ide o tím, ktorého tŕňom v oku sme možno aj my. Neviete o kom je reč? O "kamzíkoch" z Popradu, ktorí porážajú všetkých naokolo... 

Všetky popradské výhry vyniesli nášho súpera až na druhé miesto ligového poradia a pri pohľade na tabuľku si nejeden fanúšik sledujúci dianie v extralige pomyslel, že východ mieša kartami. Prvé štyri priečky totiž ovládajú práve tímy z východu Slovenska, čo je príjemným oživením. Na chrbát im poctivo dýcha "stred" v podobe nás a susedov zo Zvolena. No prečo by sme mali byť tŕňom v popradskom oku? 

Iba dve prehry z posledných 12 zápasov

Aktérov tohto duelu spája jedna zaujímava bilancia - oba celky prehrali z posledných dvanástich prípadov iba dvakrát. No zatiaľčo my sme podľahli v spomínaných dvoch prípadoch Spišskej Novej Vsi a Liptovskému Mikulášu, náš súper spod Tatier ťahal dvakrát za kratší koniec v súbojoch práve proti nám. Vieme to teda na Poprad alebo nám to vrátia aj s úrokmi? Verme, že forma našich hráčov, domáce prostredie a snaha vstúpiť do nového roka v podobnom štýle, ako sme zakončili ten starý, bude silnejšia.

Turnbull vs Vay, Dmowski vs Krošelj (Belányi)

Skvelé výkony z ostatných týždňov neostali nepovšimnuté ani na oficiálnom facebookovom profile Tipos Extraligy, ktorá nedávno zverejnila zostavu mesiaca december. V nej našli svoje zastúpenie hneď dvaja "kamzící" - brankár Vay a útočník Dmowski, ktorý je zároveň tretím najproduktívnejším hráčom súťaže. Spomedzi našich hráčov bolo prakticky nemožné nevybrať Cartera Turnbulla pre jeho skvelé výkony v poslednom mesiaci kalendárneho roku 2023. V decembri si totiž Turnbull pripísal na svoje konto až 13 kanadských bodov (6+7), vďaka čomu prekonal tridsaťbodovú métu a doťahuje sa aj na Marcusa Velu, ktorému patrí 6. miesto bodovania.

Za zmienku však stoja aj výkony Slovinca v našej bráne, Gašpera Krošelja, ktorý má po 14 odchytaných dueloch úspešnosť zákrokov až 93,20%. Spomedzi brankárov, ktorí majú na konte aspoň 10 alebo viac zápasov, kraľuje svojim kolegom. K lepším číslam sa postupne šplhá aj viacerými odpisovaný Filip Belányi, ktorý nedávno vychytal svoje prvé čisté konto v tejto sezóne.

Informácie pre fanúšikov

Veríme, že pre Banskobystričanov bude najlepšou pozvánkou forma nášho tímu a fakt, že sme na dostrel nášmu súperovi, na ktorého strácame v tabuľke len dva body. Prípadnou výhrou môžeme tak odsunúť Poprad za seba, čo však nebude tým primárnym cieľom. Tým cieľom bude potešiť fanúšikov predvedenou hrou a bojovnosťou, za čo hráči dostanú na oplátku impulzy v podobe vynikajúcej atmosféry.

K nej môžete prispieť všetci, ktorí si nájdete cestu do Tipsport Arény v čase od 17:30 hod, kedy je naplánované úvodné buly zápasu. Tomu zodpovedá aj čas otvorenia pokladne, ktorá bude k dispozícii od 15:30 hod a kde bude možné zakúpiť aj zvýhodnené, rodinné vstupenky. Vstup na tribúny bude k dispozícii hodinu pred stretnutím.

Samozrejmosťou je online predpredaj lístkov, ku ktorému sa už tradične dostanete aj cez náš e-shop a tento odkaz. Okrem hokeja si návštevníci zápasu budú môcť užiť aj sprievodný program či súťaže, ktoré sa stali pravidelnou záležitosťou a bez ktorých by to v Tipsport Aréne nebolo ono. Reč je o prestávkovom Urpiner kvíze a streleckej súťaži TRAF A LEŤ s CK BB TRAVEL, z ktorej si naposledy odniesol súťažiaci až 30 eur v hotovosti a k tomu možnosť uchádzať sa o záverečné žrebovanie dovolenkovej výhry.

Dnešné stretnutie odvysiela aj TV stanica JOJ Šport alebo zápas môžete sledovať tradične na online platformách TV Tipsport či JOJ Play. Veríme však, že si na tribúny nájde cestu čo najviac divákov a odštartujeme rok 2024 spoločne dobrou atmosférou.