HC '05 Banská Bystrica

Preview: Základná časť začína vrcholiť, proti Novým Zámkom s cieľom zvíťaziť

16.02.2024 14:15

Stiahnuť obrázok
Preview: Základná časť začína vrcholiť, proti Novým Zámkom s cieľom zvíťaziť | HC 05

Do konca základnej časti ostáva už len posledných osem kôl, čo značí, že pôjde do tuhého. Inak tomu nebude ani v dnešnom piatkovom zápase proti Novým Zámkom, nakoľko každý bod môže mať cenu zlata. Najmä v boji o prvú šestku, z ktorej sme po stredajšom zápase vypadli.

Pod Urpín pricestuje súper, ktorý má trochu iné starosti. Vzhľadom na ich tabuľkové postavenie riešia v Nových Zámkoch skôr otázku, či ešte preniknú aspoň do prvej desiatky, čo by im zaručilo účasť v predkole play-off. Forma z feburára však tomuto scenáru nenahráva a nenahráva mu ani odchod ich kapitána Tomáša Mikúša, ktorý si to namieril do Košíc.

Vonku im to ide lepšie

Nášmu dnešnému súperovi sa v súčte všetkých zápasov darilo viac na klziskách súperov. Z celkového počtu doposiaľ získaných 49 bodov dokázali získať iba 21 v domácom prostredí a zvyšných 28 bodov nazbierali "Býci" vonku. V ostatnom období takto ukoristili body v Michalovciach alebo aj v Spišskej Novej Vsi, z čoho pramení že tímu z juhozápadu Slovenska zrejme vyhovuje rola outsidera.

Oklepeme sa z prehry v Poprade?

„Teraz sa ukáže, aký sme tím," vyriekol po stredajšej vysokej prehre nášho tímu Tomáš Matoušek. A má pravdu, teraz je totiž čas, aby sa mužstvo zomklo a predviedlo záverečnú jazdu, ktorou si zaistíme účasť v elitnej šestke a tým pádom aj oddych pred vyraďovacími bojmi. V hre o 6. miesto je však hneď niekoľko tímov: piata Nitra so 68 bodmi, Zvolen, ktorý má rovnako ako my 66 bodov a miešať kartami bude chcieť aj bratislavský Slovan. "Belasým" patrí ôsme miesto a na konte majú 62 bodov, pri čom v uplynulých hodinách šokovali hokejovú verejnosť predbežnou dohodou s brankárom Jaroslavom Halákom.

Zápas v znamení pomoci Svetielku nádeje

Domáci zápas proti Novozámčanom sa bude niesť v duchu pomoci pre malých bojovníkov a osvety k celosvetovej kampani na podporu povedomia o detskej rakovine. Udeje sa tak pri príležitosti včerajšieho Medzinárodného dňa detskej rakoviny, čo vyústilo v spoluprácu s OZ Svetielko nádeje, ktoré podporuje a pomáha deťom a ich rodinám v boji s ich ťažkou chorobou.

Na stretnutie tak nastúpime vo veľmi špeciálnej sade dresov, ktorá následne poputuje do dražby a výťažok bude venovaný práve OZ Svetielko nádeje. Ruka v ruke s tým pôjde aj predzápasové symbolické gesto v podobe svetielok z mobilných telefónov, ktoré sa rozsvietia po hymne Slovenskej republiky a pred úvodným buly. Viac informácií nájdete v tomto článku.

Jedinečný sprievodný program

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti pripravil klub v spolupráci s partnermi MIBA a Profikuchar.sk aj špeciálny sprievodný program, obohatený o množstvo zaujímavých tombolových cien. Do tomboly sa môže zapojiť každý účastník zápasu, a to kúpou vratného pohára v sume 2€, či kúpou tombolového lístka (1€) v bufetoch.

Klub aj tieto peniaze daruje na pomoc pre detskú onkológiu. Ak sa zapojíte do tomboly môžete okrem tradičných cien od partnerov klubu získať aj mnoho nových zaujímavých cien, ktoré vás zaručenie potešia.