Hokejisti Banskej Bystrice majú za sebou aj štvrté kolo nového ročníka hokejovej Tipos extraligy. V rámci neho vycestovali do Trenčína, kde chceli potvrdiť dobré výsledky z predchádzajúcich dvoch zápasov. To sa im napokon aj podarilo a na ľade Dukly zvíťazili vďaka dvom gólom Alexa Tamášiho. Strelecký účet si otvoril Nikita Scherbak.

Podobne ako pre väčšinu aktérov najvyššej súťaže, aj pre hráčov Banskej Bystrice bol zápas na ľade Trenčína štvrtým meraním síl v priebehu siedmych dní. Hrdinom stretnutia sa stal Alex Tamáši, ktorý dvomi gólmi rozhodol o zisku troch bodov.

„Myslím si, že sme odohrali kvalitný zápas, súpera sme prakticky vôbec nepúšťali k väčším šanciam. Hrali sme našu hru a to, čo máme nacvičené,“ povedal po stretnutí Alex Tamáši. Ten bol napokon aj režisérom tretej výhry v rade, jeho dva góly v sieti Valenta totiž znamenali plný bodový zisk. Jeho prvý tohtosezónny gól padol v početnej výhode, keď sa ocitol v úplne sám v priestoroch medzi kruhmi. „Dávid Šoltés mi to krásne posunul pred bránku, kde som sa ocitol úplne sám a z prvej som to trafil do brány, za čo som bol nesmierne rád. Pri druhom góle sa ku mne odrazil puk po strele Ivana Ďatelinku, ja som sa ocitol v priestore medzi kruhmi, z otočky som vystrelil a padlo to tam. Dúfam, že v ďalších zápasoch nadviažeme na výkony a predĺžime víťaznú sériu.“

Ostro sledovaným hráčom bol pri svojom debute v drese Banskej Bystrice aj útočník Nikita Scherbak, ktorý bol len nedávno oficiálne predstavený. S tímom je len pár dní, no na zápas proti Trenčínu chcel podľa jeho slov nastúpiť. Napokon sa ocitol v elitnej formácii po boku Ihnačáka a Bubelu a bol z toho premiérový gól, ktorého sa dočkal v 53. minúte. Po peknej výmene puku s Brianom Ihnačákom uzatváral Scherbak skóre stretnutia.

„Myslím si, že sme hrali dobre ako tím, bolo to z našej strany solídnych 60 minút. Každý zahral dobre, podržal nás brankár. Sme určite radi, že sme získali tri body. Na ľade som sa cítil dobre, aj keď bol to rozdiel oproti tomu na čo som bol zvyknutý zo Severnej Ameriky. Spoluhráči mi dosť pomohli. Zatiaľ netuším, čo môžem očakávať od slovenskej súťaže, budem sa to snažiť brať deň po dni a dostať sa do čo najlepšej formy,“ povedal po stretnutí ruský krídelník.

Najbližšie stretnutie odohrajú hráči HC ‘05 Banská Bystrica už v nedeľu 3. októbra na ľade Košíc. Úvodné buly zápasu je na programe už o 16. hodine.