Náš útočník Alex Tamáši si opäť vypýtal miestenku v národnom tíme. Tentokrát bude súčasťou kádra, ktorý bude bojovať o prvenstvo vo Vianočnom Kaufland Cupe. Hráči sa spoločne zídu už 12. decembra, zápasy sú na programe vo štvrtok 15. decembra od 18.00 h s Nórskom a v sobotu 17. decembra od 13.00 h s Lotyšskom.

Alex aj naďalej pokračuje v dobrých individuálnych výkonoch, vďaka čomu sa stal súčasťou 22-členného výberu, ktorý sa predstaví na turnaji v Bratislave. Nadväzuje tak na svoje nominácie na novembrový Nemecký pohár, či májové Majstrovstvá sveta.

So 14 bodmi (6+8) v 18 dueloch je Alex Tamáši momentálne naším najproduktívnejším hráčom. Po Troockovi je zároveň druhým najlepším strelcom tímu. Spolu s ním sa na Vianočnom Kaufland Cupe predstaví aj Juraj Stopka, ktorý bude zastávať pozíciu výstrojového manažéra.

„Skutočnosť, že hráme na domácom ľade pred našimi fanúšikmi, ovplyvnila tvorbu nominácie na Vianočný Kaufland Cup. Povolali sme skúsenejšie mužstvo vrátane viacerých chlapcov, ktorí boli pri bronzovom úspechu. Verím, že sme zložili atraktívny, kvalitný a skúsený tím. Diváci od nás budú očakávať dobrý hokej a víťazstvá. Verím, že ich očakávania naplníme a potešíme ich,“ uviedol na margo kreovania nominačného zoznamu generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Nominácia SR A na VT v Bratislave a na Vianočný Kaufland Cup 2022 (12. – 17. 12. 2022):

Brankári: Samuel Hlavaj, Stanislav Škorvánek

Obrancovia: Martin Marinčin, Peter Čerešňák, Michal Ivan, Patrik Koch, Martin Gernát, Martin Bučko, Michal Beňo, Andrej Golian

Útočníci: Martin Bakoš, Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Marko Daňo, Daniil Fominych, Patrik Hrehorčák, Marek Hrivík, Mário Lunter, Róbert Lantoši, Miloš Roman, Samuel Takáč, Alex Tamáši

PROGRAM VIANOČNÉHO KAUFLAND CUPU 2022

ŠTVRTOK 15. DECEMBRA

18.00 Slovensko – Nórsko

PIATOK 16. DECEMBRA

17.00 Nórsko – Lotyšsko

SOBOTA 17. DECEMBRA

13.00 Slovensko – Lotyšsko