Býva zvykom, že po skončení sezóny, teda koncom apríla, sa rozpúšťajú ľadové plochy aj napriek možnému záujmu zo strany verejnosti a zimný štadión zíva prázdnotou až do augusta. To sme sa však rozhodli zmeniť a veríme, že touto správou potešíme malých aj veľkých športových priaznivcov. Klub HC ’05 Banská Bystrica sa po vzájomnej dohode s mestskou spoločnosťou MBB a.s. rozhodol prenajať si od mesta halu B aj počas letných mesiacov a priniesť tak možnosť využiť ľad celoročne.  

„Moderná aréna ako je tá naša si zaslúži mať ľad celoročne a byť k dispozícii pre potreby športovcov, mládeže, ale aj širokej verejnosti za dostupných podmienok, a práve aj preto sme sa rozhodli prenajať si halu B. Veríme, že bude záujem o prenájom ľadu počas letných mesiacov a Bystričania a športovci nášho mesta tak nemusia cestovať do susedného Zvolena. Pripravujeme aj zaujímavý program pre mladých hokejistov a hokejových priaznivcov, o ktorom ešte budeme informovať.“ uviedol marketingový a obchodný riaditeľ Vladimír Tropp.

Prenájom ľadu v týchto mesiacoch bude skvelou príležitosťou napríklad pre zorganizovanie letnej hokejovej prípravy a hokejových kempov, pre hokejové partičky, či zorganizovanie teambuildingu pre spoločnosti, ktoré môžu pre svojich zamestnancov pripraviť spoločné korčuľovanie alebo hokejový zápas.  Nezabúdame ani na širokú verejnosť a cez leto pripravujeme aj verejné korčuľovanie.

Naďalej bude v Tipsport aréne otvorená aj reštaurácia Sport Pub 05ka, v ktorej sa návštevníci môžu výborne naobedovať, či uhasiť svoj smäd po dobrej partičke hokeja. Novinkou v reštaurácii je aj chutná pizza, ktorú nájdu návštevníci v ponuke.

Ľad v hale B bude k dispozícii už od 1. mája a cena prenájmu ľadovej plochy v doobedných hodinách počas pracovných dní bude 100€,  po 15:00 a počas víkendov 130€.   Záujemcovia si  môžu rezervovať ľadovú plochu prostredníctvom kontaktu, ktorý je uverejnený na stránke www.tipsportarena.sk– na tomto odkaze: https://www.tipsportarena.sk/spolupraca/#prenajomladu.

Ďalšie informácie prinesieme už čoskoro a budeme ich aktualizovať na webovej stránke a sociálnych sieťach Tipsport arény, kde budeme uverejňovať aj aktuálny rozpis ľadu.