Ani druhé stretnutie nového roka nám nevyšlo podľa predstáv, keďže na HKM Zvolen sme v derby nestačili štvrtýkrát v sezóne.

Na úvodný zásah „Bryndziarov“ síce dokázal odpovedať Matt Mistele, no Halama a Zuzin to v závere zlomili: „Zápas sme si poctivo odrobili. Rozhodla presilová hra súpera piatich proti trom. Chýbali nám dve sekundy, aby sme to udržali. To podľa mňa rozhodlo. Inak sme hrali dobre, poctivo, najmä v defenzíve a čakali sme, čo nám súper ponúkne. Ten nám napokon ponúkol niekoľko šancí, no úspešne sme zrealizovali iba jednu. Tretiu tretinu sme hrali už na tri lajny, hráči siahli na dno svojich síl, hrali poctivý hokej, no kvalita bola na strane Zvolena,“ hodnotil stretnutie náš tréner Miroslav Chudý.

Opätovný debut po návrate z Nitry do Banskej Bystrice zažil obranca Jacob Cardwell: „Síce sme nevyhrali, ale na mnohých veciach sa dá stavať. Návrat bol pre mňa v pohode. Vedel som, že rovno budem hrať derby, čiže to bolo špeciálnejšie. Tím sa však od môjho odchodu omladil. Ostali nejakí hráči, s ktorými som sa poznal. Na ľade som sa cítil dobre. Aj keď som pár dní nehral zápas, tak som bol na ľade často a nevypadol som z toho. Prvá tretina bola pre mňa ťažšia, potom som sa do toho dostal úplne,“ hovoril o zápase.

28-ročný bek vysvetlil aj svoj príchod späť do známeho prostredia: „V Nitre som skončil na vlastnú žiadosť. Cítil som, že by som chcel hrať viac a častejšie, v niektorých činnostiach som nedostával dostatok priestoru. Bola to aj voľba kvôli životnej úrovni, pretože Banská Bystrica ako mesto sa mi veľmi páči. Nitru som požiadal o odchod, v čom mi vyhoveli. Potom som hovoril s manažmentom Banskej Bystrice a súhlasili, aby som sa vrátil. Nitre však želám len to najlepšie,“ dodal Cardwell.