Ako správny líder a kapitán pôsobil aj v sezóne 2020/21 obranca Ivan Ďatelinka, ktorý zažil najväčšie úspechy tímu, no bol v tíme tiež pri menej úspešnom ročníku.

Najlepšie z hráčov aj trénerov videl do toho, aká situácia bola v klube počas predošlých rokov a teraz, kedy boli nižšie ambície i rozpočet a navyše sa nehralo na domácom štadióne: „Za posledných päť rokov sa klub naučil na iné výsledky a iné závery sezón. Bohužiaľ, tento rok nám to nevyšlo, trápili sme sa. Bolo to ako na hojdačke. Chvíľu dobré, potom chvíľu zlé. Nevedeli sme nájsť správny recept, aby sme udržali konštantu v jednej línii. Nebola pohoda, hlavne z toho dôvodu, že sme nehrávali doma, ale vo Zvolene. Stále sme niekde cestovali. Domáce zápasy pre nás neboli domáce. Ťažko sa to hodnotí, pretože podmienky neboli ideálne,“ hodnotil ročník Ďatelinka.

Prišlo obdobie, kedy sa nedarilo a ťažko sa z toho mužstvo dostávalo. 38-ročný bek však chváli prístup vedenia: „Bolo vidieť, že vedenie má záujem niečo spraviť a situácia im nebola ľahostajná. Zmenili sa nejaké veci, prišiel nový tréner, vymenili sa hráči. Vtedy sa to zastabilizovalo a vytiahli sme sa na deviate-desiate miesto. Mali sme minicieľ prejsť do predkola a pokúsiť sa ísť vyššie. Potom prišlo predkolo a vypadli sme. Séria však bola vyrovnaná, rozhodovali maličkosti, chyby. Tri zápasy išli do predĺženia. V prvom stretnutí to v nájazdoch bola lotéria. Potrebovali sme aj trochu šťastia, ale tak sa hrá play-off. Kto spraví viacej chýb, prehrá a urobili sme ich my,“ hovorí.

Výrazne sa ukázal aj fakt, že na štadiónoch nemohli byť fanúšikovia: „Či doma alebo vonku, bola komorná atmosféra. Nikdy som niečo také nezažil. Aj keď sa nedarilo, vždy bola aspoň hŕstka ľudí, ktorá nás hnala dopredu. Fanúšikovia stáli pri nás, aj keď sa prehrávalo. Navyše, v Banskej Bystrici bol vždy plný štadión a to bol veľký rozdiel. Podpora ľudí nebola, možno nás práve ich absencia nevedela vybičovať do zápasov. Ale nielen nás, určite aj súperov. Doma chýbala tá emócia, pre nás hráčov je to dosť dôležitý aspekt. Vždy sme sa snažili na striedačke povzbudiť, ale to ľudí nenahradí,“ tvrdí Ďatelinka.