Vedenie nášho klubu skompletizovalo dohodu s obrancom Victorom Björkungom, ktorý by mal vystužiť zadné rady. Švédsky zadák k nám prichádza do konca aktuálneho ročníka.

Dvadsaťosemročný rodák zo švédskeho Štokholmu má vo svojom životopise množstvo skúseností z rôznych líg. Hokejovo vyrastal v rodnom Švédsku, postupne si v dresoch Djurgårdenu a Malmö Redhawks prešiel dorasteneckými a juniorskými kategóriami. Ide o všestranného, ofenzívne ladeného obrancu, ktorý by mal pricestovať do Banskej Bystrice počas štvrtka 16. decembra. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť na zmluve s Victorom, keďže na tomto podpise sme pracovali už nejaký čas. Ide o dobrého korčuliara, s bohatými skúsenosťami, s ktorým počítame aj na presilové hry. Je to skôr ofenzívnejší typ obrancu, do Banskej Bystrice prichádza do konca aktuálnej sezóny. Prvýkrát by sa v našom drese mohol predstaviť už v nedeľu proti Košiciam,“ povedal na margo novej akvizície športový manažér klubu, Július Koval.

V dospelosti viedli kroky Victora Björkunga do zámoria, kde odohral štyri sezóny v súťažiach USHL a NCAA. Z tímu Fargo Force sa začiatkom roka 2013, ešte počas sezóny, sťahoval do Sioux Falls Stampede, po jej skončení presedlal v rámci USHL do klubu Chicago Steel. Tam sa stretol napríklad aj s Robbym Jacksonom, ktorý momentálne pôsobí v Nových Zámkoch.

Následne viedli jeho kroky do spomínanej NCAA, kde obliekal počas dvoch sezón dres štátnej univerzity v Ohiu. Po sezóne 2015/16 sa rozhodol pre návrat do Švédska, aby pôsobil v druhej najvyššej švédskej lige. Následne pôsobil v inej severskej krajine, v Dánsku, kde obliekal najprv dres Hvidovre Fighters, odkiaľ zamieril po sezóne do Esbjergu Energy. V tomto tíme odohral 14 stretnutí a následne sa sťahoval do Nórska, aby pomohol tímu Frisk Asker k zisku titulu v najvyššej nórskej súťaži. Po úspešnom ťažení zotrval v tomto klubu aj počas uplynulých dvoch sezón a v aktuálnom ročníku pôsobil opäť v druhej najvyššej švédskej lige, kde hrával za tím HC Vita Hästen. V 22 stretnutiach obohatil svoje konto o 10 bodov.