Po Novom roku vystužil našu defenzívu 23-ročný obranca Martin Bdžoch, ktorý veľmi rýchlo zapadol do tímu a stala sa z neho opora zadných radov HC ´05 Banská Bystrica.

Prišiel z Michaloviec a prsty v tom mal Miroslav Chudý: „V Bystrici sa mi veľmi páči. Nechcem to veľmi porovnávať, ale teraz hrávam viac ako predtým. Som spokojný a darí sa aj tímu. Je to teda super. Príchod sa piekol dlhšie. Ja som požiadal Duklu o hosťovanie do extraligového klubu, keďže som chodil do Humenného hrať nižšiu súťaž. Veľmi mi pomohol tréner Chudý, ktorý vtedy bol v Bystrici. Zavolal mi a už to malo rýchly spád. Pôvodne sa rozmýšľalo nad hosťovaním, ale nakoniec z toho bol prestup, za čo som veľmi rád,“ hovorí odchovanec Spišskej Novej Vsi, kde sa aj narodil.

Bdžoch síce doposiaľ nebol medzi fanúšikmi Banskej Bystrice nejako známy, avšak svojimi výkonmi si už stihol získať mnohých: „Sedí mi to tu. Darí sa tímu aj jednotlivým chlapcom. Hlavné je, že vyhrávame, ťaháme spolu za jeden povraz, sme super partia. Verím, že sa dostaneme do play-off medzi najlepších osem tímov a uvidíme, čo bude potom ďalej,“ želá si. Nedávno proti Košiciam strelil už svoj druhý gól v sezóne, tak produktívny nezvykne bývať: „Lámem rekordy,“ smeje sa mladý bek. Jeho zásah, mimochodom prvý v našom drese, si pozrite na videu.

Tréner Tuukka Poikonen sa na neho môže spoľahnúť smerom dozadu a pomáha teda aj v útočnom pásme: „Snažím sa tímu pomôcť mojou hrou čo najlepšie. Som viac-menej defenzívy obranca, defenzíva je moja hlavná stránka, ale moderný hokej je už o inom. Tréneri vyžadujú aj od obrancov, aby vytvorili tlak vpredu. Snažím sa pomáhať, čo najlepšie ako viem, či už vpredu alebo vzadu. Čo sa týka defenzívy, tak tam sa cítim ako doma už od mala. Verím si v rovnovážnych stavoch, rád chodím na oslabenia. Nemám problém blokovať strely alebo rozdávať hity. Celkovo je to dobré, ale vzadu trochu lepšie ako vpredu,“ dodal s úsmevom Martin Bdžoch.