Jubilejný 1000. ligový zápas v histórii HC ´05 Banská Bystrica dopadol na jednotku, získali sme tri body proti lídrovi tabuľky z Popradu, ktorý následne túto pozíciu stratil.

Skóre otvoril fínsky útočník Janne Tavi, avšak mladý obranca Michal Ganz zakrátko svojim prvým seniorským zásahom vyrovnal: „Svojim spôsobom nás tento gól doviedol k výhre. Potešil ma, ale samozrejme potrebujeme hlavne každý bod. Som rád za tri body, vďaka nim gól chutí o to viac. Nechcel som sa však prehnane tešiť, pretože som nevedel, či to ešte niekto tečoval alebo nie. Nebol som si istý, nakoľko pred bránkou bolo veľa hráčov a nechcel som to prehnať. Bola tam výborná robota chalanov pred bránkou. Brankár ten puk asi nevidel, za čo som rád,“ hovoril Ganz.

„Kamzíci“ sa síce aj druhýkrát dostali do vedenia, avšak v úvode tretej tretiny sme využili presilovku o dvoch hráčov a hneď skóre aj otočili na 3:2. Navyše prišiel gól na 4:2: Zdolali sme lídra tabuľky, ale musíme pokračovať. Zápas by som rozdelil na dve polovice. V tej prvej ako keby sme tam ani neboli, ale v druhej sme začali robiť to, čo máme. Začali sme hrať svoju hru a prinieslo to ovocie,“ povedal Ganz: „Bolo to náročné stretnutie. V prvej tretine sme hrali horšie, ale neskôr sme hru vyrovnali a pomohla nám tiež šťastena. Na začiatku poslednej tretiny sme ťažili z presilovky o dvoch hráčov, to nám dosť pomohlo. Dali sme v nej gól na 2:2 a ten na 3:2 vyplynul z našej hry,“ tvrdil fínsky tréner Tuukka Poikonen.