18.9.2020

Nová sezóna v Tipos Extralige bude ovplyvnená nielen nariadeniami ohľadom pandémie koronavírusu, ale v našom prípade aj zmenou domáceho prostredia. Kvôli rekonštrukcii banskobystrického zimného štadióna budeme hrávať vo Zvolene. Kvôli týmto okolnostiam bohužiaľ nemôžeme predávať permanentky. Vysvetľuje výkonný riaditeľ poverený vedením klubu, Ing. Roman Porubský.

Aké výzvy čakajú na HC ´05 Banská Bystrica v novej sezóne?

V prvom rade nás mrzí, že zo známych dôvodov sme nemohli dohrať skvele rozohratú uplynulú sezónu. Mali sme výborne poskladané mužstvo, ktoré mohlo byť úspešné a naši fanúšikovia by sa tešili. Je to už ale za nami, pripravujeme sa na novú sezónu, ktorá, dovolím si tvrdiť, bude jedna z najťažších a to z viacerých dôvodov. Prvý dôvod je, že kvôli plánovanej rekonštrukcii štadióna budeme domáce zápasy hrať na zimnom štadióne vo Zvolene. Druhý dôvod je koronakríza, ktorá nám nedovoľuje naplno využívať kapacitu štadióna. V neposlednom rade naše plánované omladenie mužstva a znížený rozpočet možno tiež zmenia postavenie v tabuľke, na ktoré sme boli zvyknutí.

Otázka, ktorá zaujíma veľa fanúšikov. Ako to bude s permanentkami?

Čo sa týka nastávajúcej sezóny, vzhľadom k súčasnej situácii, kedy stále platia obmedzenia počtu fanúšikov na zápase, tak sme sa rozhodli, že nebudeme zatiaľ predávať žiadne permanentky. Počet permanentkárov v minulých sezónach vždy presiahol tisícku, preto by sme nemohli uspokojiť ani polovicu záujemcov. Budeme predávať lístky na jednotlivé zápasy formou predpredaja a samozrejme budeme reagovať na vývoj situácie v súvislosti s pandémiou. Keďže budeme hrať vo Zvolene, rozhodli sme sa, že všetci permanetkári z predchádzajúcej sezóny budú mať nárok na svoje miesto na zimnom štadióne v Banskej Bystrici vo chvíli, kedy sa sem vrátime. Kedy to bude, nie je v tejto chvíli jasné, keďže plánovaná rekonštrukcia do dnešného dňa bohužiaľ ešte nezačala.

Kedy sa budú hrávať domáce zápasy?

Štart novej sezóny je naplánovaný na piatok 2.10., kedy v prvom kole privítame Nové Zámky. Hracie časy domácich zápasov budú tradičné, t.j. v pracovné dni o 17:30 a cez víkend alebo vo sviatok o 17:00.

Aké budú ceny lístkov?

Cena lístkov bude na sedenie 8 eur, na státie v prípade, že to bude možné, 6 eur. Pokiaľ budú na podujatiach obmedzenia v počte divákov, nebudeme bohužiaľ poskytovať žiadne zľavy. Výnimku má obmedzený počet vozičkárov. Nevylučujeme však, že cena lístkov sa bude meniť v závislosti od opatrení alebo súpera. Ak sa niečo zmení, tak o všetkom podstatnom bude klub včas informovať. Mrzí nás súčasná situácia, no nevieme ju ovplyvniť. Fanúšikov by sme preto chceli poprosiť o trpezlivosť a rešpektovanie nariadení. Všetkým našim fanúšikom ďakujeme za doterajšiu priazeň a veríme, že nám ju zachováte aj v budúcnosti.