HC ´05 Banská Bystrica mení majiteľov. Noví vlastníci tohto prestížneho hokejového klubu budú známi už o niekoľko dní. „Súčasťou transakcie je prevzatie majoritného podielu akcií spoločnosti HC ´05 BANSKÁ BYSTRICA, a.s., ktorá zastrešuje činnosť seniorského A-mužstva,” uviedlo terajšie vedenie klubu. Zároveň ubezpečuje verejnosť, že nadšenci hokeja nemusia mať žiadne obavy o jeho budúcnosť v meste pod Urpínom. Budúcimi majiteľmi sa totiž stanú bývalí hokejisti, Banskobystričania, ktorí práve v tomto klube hokejovo vyrástli.

Aktuálny majoritný vlastník, JUDr. Juraj Koval, stojí na čele klubu od jeho vzniku v roku 2005 až doteraz, čiže takmer 16 rokov. Vďaka jeho finančnej podpore i osobnostnému vkladu sa HC ´05 stal prestížnym slovenským klubom. „Barani” dosiahli v tomto čase historický úspech – získali tri extraligové majstrovské tituly po sebe. Procesu zmeny majiteľa HC ´05 predchádzali viaceré rokovania súčasných akcionárov so záujemcami o kúpu vlastníckych podielov, nielen o podmienkach predaja klubu „Baranov“, ale najmä vízie jeho ďalšieho rozvoja. Už na začiatku mája došlo k podpisu memoranda, na základe ktorého začal časovo náročnejší právny proces prevzatia celej spoločnosti.

Dobrou správou pre fanúšikov bystrického hokeja je, že práce na komplexnej rekonštrukcii zimného štadióna postupujú podľa plánu. Znamená to, že v priebehu ďalšej sezóny budú môcť zápasy sledovať z hľadiska novozrekonštruovaného zimného štadióna. Obe vynovené haly budú naozaj športovým stánkom 21. storočia a bude tu viacero možností vychutnať si vynikajúce výkony domácich hráčov v napínavých súbojoch najvyššej súťaže. Vedenie mesta už rokovalo s budúcimi majiteľmi hokejového klubu a na spoločnom stretnutí deklarovali spoločnú ambíciu prilákať na banskobystrický hokej čo najväčší počet divákov. HC ´05 tak bude pokračovať v dlhoročnej hokejovej tradícii v Banskej Bystrici s novými majiteľmi vo vynovenom štadióne. Po zavŕšení predaja klubu sa predstaví manažment HC ´05 verejnosti i médiám, ale predovšetkým fanúšikom „Baranov“.

HC ´05 Banská Bystrica