S ambíciou zakončiť úspešne týždeň, počas ktorého sme zvíťazili na ľade Nových Zámkov a Trenčína, vycestovali hráči HC ’05 Banská Bystrica do Košíc. V Steel aréne ich na súboj vyzvali domáci oceliari, ktorí naopak zvíťazili pred stretnutím len jeden krát.

Naše ambície naštrbilo hneď prvé oslabenie, ktoré prišlo po nešťastnom zákroku Ihnačáka na súperovho brankára Riečického. Celej situácii predchádzala sľubná šanca, takže vylúčenie prišlo pomerne nevhod. Domáci ponúknutú príležitosť využili na vstrelenie úvodného gólu. Skóre otvoril náš niekdajší hráč Martin Belluš. Poriadne sme sa ani neoklepali a Košice viedli už 2:0.

V druhej tretine síce prišlo zníženie zásluhou Bretona, domáci však opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov. V tretej tretine pridali ďalšie dva zásahy a vedenie si už postrážili, a to aj napriek dvom gólom z hokejok Scherbaka a Žiaka. Práve ruský krídelník vo svojom druhom stretnutí s baranom na hrudi získal dva body, tentokrát po góle a asistencii. Rodák z Moskvy zatiaľ ukazuje, že jeho anabáza v NHL nebola náhodná. Dokáže tvoriť hru a má veľmi tvrdé a presné strely, o čom sa presvedčil ako Valent, tak aj Riečický v bráne Košíc.

„Ako tím sme dosť faulovali, spravili niekoľko zákrokov, ale nehrali sme zle. Mali sme dosť striel, korčuľovaním sme a neboli horší. Spravil sme však niekoľko chýb, po ktorých sme aj inkasovali, ale inak bol výkon dobrý. Góly mi tam síce zatiaľ padajú, no je to práca všetkých spoluhráčov, od ktorých dostávam puky. Do mužstva som podľa mňa zapadol celkom dobre, so spoluhráčmi sa veľa rozprávam a pomáhajú mi zvyknúť si. Komunikácia medzi nami je veľmi dobrá. Liga na Slovensku je podľa mňa kvalitná, trochu je to pre mňa zmena oproti Amerike ohľadom ihriska, máte viac priestoru aj času, takže je to dobré,“ pochvaľoval si európske rozmery klziska Nikita Scherbak. Ten má na svojom konte už 3 body za 2 góly a jednu prihrávku.

O výsledku rozhodli najmä presilové hry. Domácim sa podarilo využiť až tri, vďaka čomu si vybudovali pohodlný náskok. Síce sme ešte vzdorovali, góly už prišli neskoro. Košice tak dokráčali za víťazstvom 5:3, po ktorom sme s 9 bodmi na štvrtej priečke.

„Som sklamaný z výsledku, ale nie z našej hry. Po tom, čo domáci využili presilovky, bolo ťažké otočiť skóre. Som rád za hru, ktorou sme sa prezentovali, ale proti tímu, aký majú Košice, musíme hrať ešte lepšie a najmä premieňať šance. Päť inkasovaných gólov je veľa,“ povedal po stretnutí hlavný tréner Tuukka Poikonen.