Hráči Banskej Bystrice sa po nedeľnej prehre na ľade Nitry zodpovedne pripravujú na ďalší náročný dvojzápas, ktorý ich čaká už počas najbližších dní. V piatok sa predstavíme na ľade bratislavského Slovana, v nedeľu pocestujeme opačným smerom, a to konkrétne do Michaloviec. Práve najbližšie stretnutie proti Slovanu bolo jednou z tém po štvrtkovom tréningu.

O dôležitosti výsledkov najbližších stretnutí vie svoje aj kapitán mužstva Ivan Ďatelinka. „Po troch prehrách bolo na pondelkovom tréningu sviežo, dostali sme pocítiť, že takto to ďalej nepôjde. Počas stredy a štvrtka sme sa venovali najmä nácviku oslabení, presiloviek a tiež aj nácviku herných situácií, aby sme boli čo najlepšie pripravení na nadchádzajúce zápasy, ktoré môžu naznačiť nejaké smerovanie. Čakajú nás veľmi dobrí súperi ako Slovan a Michalovce, hráme celý čas vonku takže nemáme čo stratiť,“ rozhovoril sa o prebiehajúcom týždni jeden z najvyťažovanejších hráčov nášho mužstva a dodal: „V hre piatich proti piatym hráme celkom fajn, ale špeciálne formácie, t.j. presilovky a oslabenia nám teraz robia problémy a na to sme sa aj zamerali tento týždeň. Keď nebudeme vylučovaní, nebudeme hrať oslabenia a naopak ak dostaneme k dispozícii presilovú hru, aby sme ju vedeli využiť v náš prospech.“

Niet sa veľmi čomu čudovať, že realizačný tím sa spolu s hráčmi zamerali práve na presilové a oslabové hry. V doterajšom priebehu nového ročníka Tipos extraligy sme v spomenutých herných situáciách prakticky na chvoste štatistík, čo pod Urpínom nebýva zvykom. V úspešnosti využitia presilových hier nám patrí aktuálne 11. priečka (15,63%), čo sa týka oslabení, sme na úplnom konci. Až 11 z celkových 24 inkasovaných gólov inkasovali hráči práve v početnej nevýhode.

„Nadviazal by som na to, čo povedal Ivan, v pondelok sme mali viacmenej taký pozápasový tréning. Na ňom sa zameriavame, aby sme si dali trochu do tela, či už na suchu – v posilňovni alebo aj na ľade. Po utorkovom voľne sme sa následne zamerali na zlepšenie hry v oslabeniach a na zvýšenie efektivity v presilových hrách. Hlavne na tom potrebujeme popracovať. Hra v rovnovážnom počte je na dobrej úrovni, ale potrebujeme si zlepšiť práve tie špeciálne tímy (formácie určené na presilové a oslabové hry), ktoré v minulých zápasoch až tak nešli,“ rozhovoril sa jeden z častých hráčov na oslabeniach, Alex Výhonský. Z jeho hlasu však bol počuť optimizmus. „Vo všeobecnosti v hokeji platí, že raz je to hore a raz dole. Myslím si, že máme veľmi dobrú partiu a veľmi veľký potenciál. Povedal by som, že možno ani sami nevieme ako veľký potenciál máme, káder je vyskladaný naozaj dobre. Nie je to ľahké v podmienkach, ktoré máme, ale všetci makáme, všetci majú hlavy vztýčené. Chce to zbaviť sa menších systémových chýb, ktoré sú v hre a keď tím naberie potrebné a patričné sebavedomie a chémiu do všetkých formácií, tak budeme veľmi nebezpečným súperom a budeme môcť pomýšľať na popredné priečky,“ netají ambície urastený útočník.

Alex Výhonský pôsobí v mužstve už druhú sezónu, preto nemal problém zaspomínať si na posledné vystúpenie proti Slovanu. „Naposledy to bolo v Bratislave tiež s veľa vylúčeniami, takže ako aj my, ktorí hráme oslabenia ale aj hráči v presilovkách budeme musieť byť stopercentní. Na Slovane je to vždy tak, že súper ide do toho z ostra. My musíme byť oveľa viac pripravenejší a bystrejší vo všetkých situáciách a hlavne byť sebavedomejší na puku, zbytočne ho neodhadzovať. To bude tiež kľúč k úspechu na ľade Bratislavy,“ dodal na záver.