Kanadský obranca Jacob Cardwell predĺžil zmluvu s HC ´05 Banská Bystrica do konca sezóny 2021/22.

29-ročný bek prišiel počas predošlého ročníka pod Urpín z Nitry, následne zasiahol aj s predkolom do 26 zápasov a získal sedem bodov za dva góly a päť asistencií, vynikal najmä v defenzívnej práci. V drese s baranom na hrudi už ale nastupoval v sezóne 2019/20. Tá bola predčasne ukončená. Získal 16 bodov (1+15), nastúpil na 39 zápasov. Na Slovensku hrával v minulosti aj za Nové Zámky, takisto pôsobil v českých Pardubiciach. Vyskúšal si kanadskú juniorskú OHL i univerzitnú CIS, teraz už USports.

„S rodinou sa nám v Banskej Bystrici veľmi páči a vždy sa tu poskladá dobrý tím. Aj v minulej sezóne to tak bolo, napriek tomu, že umiestnenie bolo horšie ako predošlé roky. Rozhodol som sa preto zostať. Viem, že teraz bude v tíme niekoľko veľmi dobrých hráčov. Ostáva tréner, ktorého už poznám a vie aký hokej chce hrať. Síce sa zmenilo vedenie, ale pre mňa bolo dôležité, že ostal Július Koval, takže si nemyslím, že pre mňa osobne to bude nejaká veľká zmena. Cieľ bude rozhodne spraviť všetko pre to, aby sme vyhrali titul,“ hovorí spokojný Jacob Cardwell.

Očakávania od ročníka 2021/22 sú preto najvyššie: „Myslím si, že tím bude určite lepší a máme dobrú šancu vyhrať titul. Minulú sezónu sme mali najmladší tím v lige. Veľa hráčov debutovalo medzi seniormi alebo dostali prvýkrát priestor v najvyššej súťaži, čo bola pre nich veľká skúsenosť a výzva,“ vracia sa spätne kanadský obranca, ktorý už druhé leto po sebe strávi na Slovensku.

Domov do Kanady nešiel pred rokom a ani teraz, ostal v Banskej Bystrici: „Posledné týždne sme si užívali voľno, aj keď dlho pršalo, takže to bolo ťažšie, no teraz je už pekne. Novú sezónu si chcem užiť, podľa všetkého bude moja posledná na Slovensku. Navyše, manželka je tehotná, prírastok očakávame niekedy v novembri, tak aj kvôli tomu sme nechceli lietať,“ dodal Cardwell.