Tipsport aréna, domovský stánok HC ‘05 Banská Bystrica v sebe skrýva oveľa viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Nie je to totiž len klasický „zimák“ ale plnohodnotná aréna, ktorá svojim návštevníkom ponúka komplexný zážitok od možnosti zrelaxovať v INN Wellness, cez predajne Beesportfanshop banskobystrických baranov až po jediný športový pub v rámci Banskej Bystrice. Práve o tom, čo všetko Sport Pub ‘05ka ponúka, ako sa popasovala s organizáciou podujatí pre tisícky návštevníkov či o najnovšom rozšírení ponuky sme sa porozprávali s F&B manažérom Tipsport arény, Kristiánom Simonidesom. 

 

Jedným z hlavných lákadiel Sport Pub ’05ky je určite jej netradičné umiestnenie, predsalen nachádzame sa priamo v domovskom stánku banskobystrických baranov. V čom sa ešte ’05ka odlišuje od tradičných reštaurácií a pubov v Banskej Bystrici?

Tak ako si správne poznamenal, sme pod jednou strechou s baranmi, čo vytvára jedinečnú, hokejovú atmosféru, ktorú neponúka žiaden iný podnik v meste. Pre fanúšikov, ale aj ostatných hostí, ktorí do nášho pubu zavítajú, je veľkým lákadlom obed s hokejistami HC ’05, našimi pravidelnými zákazníkmi. Hoci sídlime na „zimáku“ sme s HC ’05 jedno telo a jedna duša, nie sme iba hokejoví nadšenci ale to svoje si tu nájdu všetci milovníci športu. Tí určite ocenia vysielanie športových prenosov na našich veľkoplošných obrazovkách (6), fajnšmekri zase domáce jedlá z vyberaných, lokálnych surovín, ale aj zahraničnú kuchyňu v netradičnom prevedení. Priestory, v ktorých sa práve rozprávame prešli kompletnou rekonštrukciou a ponúkajú otvorený výhľad na brehu Hrona. Bonusom je určite aj jednoduché a bezplatné parkovanie priamo pred vstupom, čo ti aj v prípade krátkosti času umožňuje prísť, vychutnať si jedlo a bezproblémovo odísť.  

 

’05ku si pod svoje krídla zobral prakticky so začiatkom hokejovej sezóny. Ako by si zhodnotil doterajší progres od tvojho nástupu, čo všetko sa vám v ’05ke podarilo?

Tak ako v športe aj vo vedení reštaurácie si každý progres vyžaduje čas a trpezlivosť. V prvom rade sme sa zamerali na denné menu, ktoré je pre našich hostí pripravené každý pracovný deň od 11:00-15:30. Od februára sme zaradili raňajkové menu, ktoré si naši zákazníci môžu dať od 8:30-10:30. Od začiatku marca sme otvorení každý pracovný deň od 08:30-19:00 a cez víkendy od 9:00-19:00. Navyše sme okrem obedového menu zaradili aj á la carte menu, teda klasický jedálny lístok, z ktorého si môžu naši návštevníci objednať v pracovné dni od 11:00-15:30 a cez víkendy do 18:30. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na prípravu cateringu počas domácich zápasov baranov či firemné večierky, ktoré sme zaradili od decembra. Pomyselnou čerešničkou na torte boli prípravy akcií ako DFN 8, Godzone, či samozrejme celá príprava gastra Grand Opening Tipsport arény – 90´s THE SHOW.  

 

Ako si už načrtol, počas krátkeho obdobia sa v Tipsport aréne zorganizovalo hneď niekoľko podujatí, na ktoré prišli tisícky ľudí. Ako ste sa v ’05ke popasovali sa s takouto veľkou výzvou?

Samozrejme každá akcia si vyžaduje individuálny prístup, zameraný na konkrétne publikum, hostí, ktorí prídu. Iné to bolo napríklad v rámci Godzone, DFN, či 90s THE SHOW. Najväčšou výzvou ale určite bol Grand Opening. Keď však máš tím, ktorý ťahá za jeden koniec, víziu a nadšenie pre prácu, tak sa o to všetky výzvy stavajú jednoduchšími. Najmä, ak k tomu pridáš pevné nervy a úsmev na tvár. Sme preto veľmi radi, že hlavne najväčšia doterajšia skúška – 90s – sa zvládla na výbornú. Svedčia o tom aj pozitívne reakcie návštevníkov podujatia, ktorí ocenili pestrosť ponuky. Čo nás mimoriadne teší, a čo u veľkých akcií býva zvyčajne problém, ustriehli sme hlavne krátke čakacie doby v jednotlivých bufetoch a priamo v pube. Ale áno, po každej veľkej akcii si s radosťou odfúkneš, že je to úspešne za nami.  

 

Okrem tradičného denného menu ’05ka ponúka aj catering, či možnosti zorganizovať večierky rôzneho zamerania. Čo všetko viete v rámci reštaurácie ponúknuť?

Ku každému jednému dopytu pristupujeme individuálne so snahou čo najviac vyhovieť požiadavkám klientov. Už zabehnutým štandardom sú večierky, oslavy, firemné akcie pre skupiny do 80 ľudí, ale aj externý catering, či možnosť riadenej degustácie. Taktiež vnímame požiadavky zákazníkov a fanúšikov. Ako som už spomínal, rozbehli sme raňajkové menu a á la carte menu, spustili sme spoločné sledovania zápasov našich baranov. Najhorúcejšou novinkou je ale možnosť objednať si obed kuriérom priamo cez platformu bistro.sk.  

 

Aké sú plány do budúcnosti, aká je tvoja vízia v rámci Sport Pub ’05ky? 

Bystrici chýba klasický športový pub s dobrým pivom a kvalitným jedlom. Hokejové ale aj futbalové či iné športové prenosy by mali byť jeho pevnou súčasťou a pub sme sa preto rozhodli otvoriť aj vo večerných hodinách. Okrem sledovania vybraných vonkajších zápasov HC ‘05 sme 21.2.2023 hostili VAR podcast, počas ktorého si naši zákazníci vychutnali šláger Ligy majstrov medzi Liverpoolskym FC a Realom Madrid. Do letnej sezóny tiež určite plánujeme zaradiť grilovačky.  

Na záver som si aj ja nechal jednu čerešničku. Keby si mal povedať tri hlavné dôvody, prečo by sa mali prísť zákazníci najesť do Sport Pub ‘05ky, aké by to boli?

Je určite náročné vybrať len tri. Ale ak musím, tak určite tradičné jedlo z kvalitných, lokálnych surovín, nezameniteľná hokejová atmosféra Tipsport arény s výhľadom na Hron a pre zaneprázdnených zákazníkov pohodlné a jednoduché parkovanie.