Šírenie ochorenia Covid-19 znemožnilo v uplynulom roku organizovať významné športové podujatia či preteky. Napriek nepriaznivým okolnostiam sa aspoň v obmedzených podmienkach podarilo uskutočniť niekoľko športových súťaží, na ktorých nás reprezentovali športovci a športové kluby pôsobiace v Banskej Bystrici. Samospráva preto aj tento rok ocenila úspechy jednotlivcov i kolektívov. Športovou osobnosťou mesta pod Urpínom za rok 2020 sa stala biatlonistka Ivona Fialková, zverenkyňa VŠC Dukla Banská Bystrica.

Odovzdávanie  ocenení sa v stredu podvečer  začalo v priestoroch Cikkerovej siene v Radnici na Námestí SNP minútou ticha za zosnulého Vladimíra Výbošťoka, významného banskobystrického športovca a viacnásobného laureáta ocenenia Najlepší športovci mesta Banská Bystrica. Podobne ako vlani, aj tento rok sa oceňovanie športovcov nieslo v komornej atmosfére z dôvodu dodržania všetkých epidemiologických opatrení.

Rok 2020 poznačený pandémiou koronavírusu bol pre všetkých náročný v mnohých smeroch a oblastiach. Medzi tie najviac postihnuté určite patrí aj šport. Športovci sa museli vysporiadať s novými nepoznanými situáciami, športovať za presne stanovených podmienok, bez podpory burácajúcich tribún a fanúšikov. Som hrdý na všetkých, ktorí aj v období neistoty dokázali priniesť do našich obývačiek radosť a slzy šťastia z dosiahnutých výkonov. Ďakujem všetkým, ktorí toto obdobie ustáli a napriek covidu pomáhali zviditeľňovať Banskú Bystricu doma aj v zahraničí,“ povedal na úvod primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Kategória tréner/funkcionár/pracovník v športe

JUDr. Juraj Koval

Kategória  víťazi internetového hlasovania

Kolektív: HC ´05 Banská Bystrica (cenu prevzal riaditeľ Roman Porubský a Ivan Ďatelinka, kapitán tímu

Ďakujeme všetkým našim fanúšikom, ktorí hlasovali za náš klub a ktorých podporu cítime stále aj keď zatiaľ nie priamo na štadióne.