Dvadsaťdvaročný fínsky útočník Joona Jääskeläinen sa stáva novou posilou nášho klubu. Rodák z mestečka Imatra, ktoré leží neďaleko ruských hraníc, podpísal zmluvu na jeden rok aj s opciou. Prevažnú väčšinu svojej seniorskej kariéry odohral v druhej najvyššej fínskej lige Mestis. Na tri desiatky zápasov však dostal šancu aj v najvyššej súťaži.

Šikovný pravák bol dôležitou súčasťou tímu Ketterä, s ktorým sa mu v uplynulej sezóne podarilo vyhrať Mestis ligu. Pri ceste za titulom jeho tím prehral v celom play-off len dva zápasy a Joona si v 14 zápasoch vyraďovacej časti pripísal na svoje konto 17 bodov (9+8). V základnej časti získal 31 bodov za 15 gólov a 16 asistencií. V našom mužstve by sa tak mohol zaradiť medzi dôležité ofenzívne opory.


Na margo podpisu s fínskym krídelníkom sa vyjadril aj športový manažér Július Koval: „Joona je technicky veľmi dobre vybavený hráč a tento rok vyhral s jeho mužstvom fínsku Mestis ligu. Rok predtým dokonca ovládol bodovanie tejto súťaže, a to už vo svojich 21 rokoch. Je schopný riadiť presilové hry a má vysoké hokejové IQ. Verím, že dokáže svoju hru zdvihnúť ešte vyššie a podobné výkony predviesť aj v našej Tipsport lige. Taktiež verím, že aj napriek jeho mladému veku môže byť jedným z lídrov nášho mužstva.”

Vedenie klubu sa na ďalšej vzájomnej spolupráci dohodlo aj s útočníkom Michalom Kabáčom. V jeho prípade si klub uplatnil opciu, ktorá bola súčasťou podpisu zmluvy pred vlaňajšou sezónou.

Urastený útočník, ktorý hráva prevažne v tzv. “checking line”, bude tak pod Urpínom pôsobiť už tretiu sezónu. Prvýkrát sa v našom drese predstavil v sezóne 2017/18, kedy k nám prišiel na hosťovanie z tímu MHK32 Liptovský Mikuláš. V minulej sezóne už bol plnohodnotným členom kádra, s ktorým sa mu podarilo vybojovať titul majstra Slovenska.

Vlani nastúpil v Tipsport lige celkovo do 53 zápasov, v ktorých si pripísal na svoje konto 5 bodov (3+2). Nastúpil aj v štyroch zápasoch hokejovej Ligy majstrov, kde však nebodoval.

Dobrou správou je zotrvanie obrancu Karola Slobodu, ktorý na základe platnej dvojročnej zmluvy pokračuje v našom klube. Tridsaťšesťročný skúsený obranca zažil vlani v rámci pôsobenia v Európe azda svoju najvydarenejšiu sezónu, podarilo sa mu totiž získať celkovo až 43 bodov, z toho 12 počas úspešného ťaženia v play-off. Veľkou mierou tak prispel k získaniu titulu a stal sa dôležitým pilierom našej obrany.

Najvernejších fanúšikov poteší aj predĺženie kontraktu s odchovancom Marekom Birom. Tridsaťjedenročný defenzívny obranca sa k nám pripojil pred minulou sezónou po trojročnom pôsobení v nadnárodnej lige EBEL. Nastúpil do 43 zápasov, v ktorých získal 3 body (1+2). Jeho návrat pod Urpín bol určite vydareným krokom, nakoľko sa mu prvýkrát v kariére podarilo získať majstrovský titul. Celkovo odohral v našej najvyššej súťaži vyše 400 zápasov.