Posádka lode, ktorú povedie do novej sezóny náš kapitán Ivan Ďatelinka, sa začína postupne rozrastať! V klube totiž pokračuje aj švédsky obranca Victor Björkung a vedenie nášho klubu oznamuje aj podpis novej posily, ktorou je Branden Troock.

Victor Björkung prišiel do mužstva počas vlaňajšej sezóny zo švédskeho druholigového HC Vita Hästen a prakticky okamžite sa stal jedným z lídrov našej defenzívy. Obranca, ktorý je platný na oboch koncoch klziska, zaujal svoje miesto v elitných obranných pároch a bol dôležitou súčasťou takzvaných špeciálnych tímov, teda formácií určených na presilové a oslabové hry.

V základnej časti stihol odohrať 26 stretnutí, v ktorých zaknihoval 16 bodov (4+12). V rámci vyraďovacej časti nastúpil na všetkých 9 zápasov a získal v nich 3 body (2+1). Aj keď sa mohlo zdať nemožné, aby tento obranca zotrval v najvyššej slovenskej súťaži, podľa jeho slov sa cítil v Banskej Bystrici vynikajúco a na margo predĺženia zmluvy povedal: „Rozhodol som sa pre zotrvanie aj z toho dôvodu, že v Bystrici som sa cítil výborne – na ľade, aj mimo neho. Vyhodnotil som to ako správny krok pre moju kariéru. V play-off nám niečo chýbalo, no mal som pocit, že v období po Vianociach nám to skutočne išlo a budem s nadšením sledovať, či sa nám podarí na to nadviazať. Pevne verím, že od začiatku sezóny budú môcť byť plné štadióny. Naši fanúšikovia vytvárali elektrizujúcu atmosféru.“ 

Victor je momentálne v rodnom Švédsku, kde sa bude pripravovať na novú sezónu a k mužstvu by sa mal pripojiť podľa jeho slov v auguste.

Útočné rady vystuží úplne nová posila. Pod Urpín zamieri kanadský pravý krídelník Branden Troock. Dvadsaťosemročný rodák z kanadského Edmontonu prináša so sebou zaujímavý balík schopností. V jeho hokejovom životopise „svieti“ bronzová medaila zo šampionátu do 18 rokov, ktorý sa uskutočnil v roku 2012 v Českej republike. V tom istom roku si ho na vstupnom drafte do kanadsko-americkej NHL vybrali v 5. kole zástupcovia tímu Dallas Stars. Niekoľko sezón sa snažil zdokonaľovať v ich záložnom tíme Texas Stars, ktorý pôsobí v AHL. V tejto súťaži odohral celkovo 131 duelov s bilanciou 16 gólov a 42 asistencií.

Viac stretnutí odohral v nižšej ECHL, v ktorej počas 7 sezón nastúpil do 174 zápasov s úctyhodným priemerom takmer jedného bodu na zápas (0,93). Uplynulú sezónu pôsobil v tíme Allen Americans, v drese ktorého nastúpil do 51 zápasov a na konto si pripísal 55 bodov (25+30).

„Som nadšený, že strávim svoj prvý rok v Európe. Počul som množstvo skvelých vecí o Banskej Bystrici, aké je to skvelé mesto a vynikajúca hokejová komunita. Rád hrám rýchly, ofenzívny hokej a veľa strieľam,“ prezradil po podpise zmluvy Branden Troock.

V zámorí bol Branden považovaný za prototyp takzvaného „power-forwarda“, na čo ho predurčujú aj jeho parametre (188 cm, 100 kg). Niekoľkokrát sa prezentoval pästnými výmenami, no zároveň ukazoval aj svoje ofenzívne schopnosti. V minulosti bol jeho spoluhráčom napríklad Cole Ully, ktorý obliekal v uplynulej sezóne dresy Zvolena a Popradu. Pre Brandena Troocka pôjde o prvé pôsobisko na starom kontinente.