Súčasťou ofenzívny nášho tímu bude od novej sezóny Dominik Jendek. Stále len 21-ročný útočník k nám prichádza po pôsobení v kanadskom juniorskom tíme Sudbury Wolves.

Napriek mladému veku má Dominik Jendek zaujímavý hokejový životopis. Rodák z Bratislavy hokejovo vyrastal v Slovane, kde si prešiel mládežníckymi kategóriami. Jeho nesporný talent ho „katapultoval“ aj do áčka belasých, kde si odkrútil svoju premiéru už počas sezóny 2019/2020. V tíme úradujúcich šampiónov pôsobil aj v nasledujúcej sezóne, dvakrát si zahral na šampionáte do 20 rokov. Vlani začal sezónu v „béčku“ Slovana, odkiaľ následne putoval do Kanady.

Ešte počas leta 2020 si ho v drafte do CHL vybral kanadský tím Sudbury Wolves, ktorý pôsobí v OHL (Ontario Hockey League). Práve do tohto klubu smerovali jeho kroky počas uplynulej sezóny. V 46 dueloch stihol nazbierať 29 bodov (15+14) a vďaka jeho kvalitným výkonom a skúsenostiam z profesionálneho hokeja zdobilo jeho dres asistentské „áčko“. V rámci najvyššej slovenskej súťaže zasiahol počas dvoch sezón do vyše 80 duelov.

„Dominik je mladý power forward. Kvalitné korčuľovanie ho predurčuje na dobré napádanie súperových obrancov a k atraktívnej hre do tela. Je využiteľný v oslabeniach, ale aj ako stredný útočník,“ prezradil na margo kvalít Dominika Jendeka náš športový manažér Michal Hudec.

Samotný Dominik Jendek v jednom z rozhovorov prezradil, že po pôsobení v kanadskej juniorke by opäť rád pôsobil v seniorskom hokeji. Podľa jeho slov sa príchod pod Urpín rodil ľahko.

„Tak, už keď som bol v Kanade, som počul od agenta, že je tam záujem zo strany Bystrice, čo ma veľmi potešilo. Riešiť sme to začali až po sezóne a hneď ako to bolo možné, sme sa dohodli a stalo sa to realitou. Samozrejme, očakávania sú vždy tie najvyššie, a teda dotiahnuť to čo najďalej a verím, že celý tím pre to spraví maximum,“ povedal odhodlane mladý útočník.