Útočník Patrick Watling sa pripojil k nášmu tímu v druhej polovici novembra, v čase, kedy sme len hľadali hernú tvár. Po príchode z Košíc mal zaujať pozíciu tvorcu hry, no spočiatku sa mu až tak nedarilo a následne ho pribrzdili zdravotné komplikácie. V súčasnosti je už plnohodnotným a etablovaným hráčom tímu a stabilným členom prvej formácie, zloženej z legionárov.

Dvadsaťdeväťročný Kanaďan odohral v našom drese už 22 duelov, v ktorých získal úctyhodných 20 bodov (5+15). Zaujal jeho výkon v derby proti Zvolenu, kedy dokázal vsietiť hetrik a definitívne si tak získal srdcia fanúšikov nášho tímu. V jeho prítomnosti cítiť uvoľnenú atmosféru a dobrú náladu, ktorou dokáže „nakaziť“ aj ostatných. Pre náš web sa nám Patrick Watling rozhovoril o jeho pocitoch z pôsobenia v našom drese.

Patty, si tu už pomaly tri mesiace, takže ako sa tu u nás cítiš?

Cítim sa skvelo. Dočkal som sa milého prijatia, fanúšikovia sú tu úžasní. Celá organizácia (klub) je výborná, mesto je pekné, takže dostal som všetky možnosti na to, aby som tu mohol hrať svoju najlepšiu hru.

Momentálne si vo vynikajúcej forme, čomu za to vďačíš?

Čo povedať, klub a jeho manažment vstúpil do diania a v spolupráci s realizačným tímom cítiť veľmi veľa odhodlania. Odvádzajú skvelú prácu a vyzerá to tak, že je nemožné neuspieť tu.

Nedá sa povedať, že by si počas pôsobenia v Košiciach vyložene sklamal, pretože nejaké tie body si tam nazbieral. Čím to však je, že tu si sa takto rozbehol?

Všetko je to o tom, ako zapadnete a akým štýlom sa prezentujete. Veľkú rolu hrajú aj tréneri a úlohy, ktoré nám prideľujú. Každý z tímov sa zdá byť v niečom iný, takže naozaj veľa zohráva aj to, ako do celého systému zapasujete.

Zrejme by si si vedel predstaviť sériu proti Košiciam, ideálne finálovú, čo povieš?

No, tak to by bolo niečo (úsmev) a asi by to zaplnilo aj titulné stránky. Musíme to však brať poctivo deň po dni a byť pripravení na všetky možné scenáre.

Ako teda vnímaš naše šance pred záverom sezóny?

Vyzerá to tak, že naše šance sú pred zvyškom sezóny dobré. Ak sa obzrieme spätne na tú sériu mnohých víťazstiev, pri čom viaceré z nich boli proti fakt dobrým tímom, myslím si, že máme na to, aby sme porazili kohokoľvek. Treba však povedať aj to, že táto súťaž je mimoriadne vyrovnaná a je v nej dosť veľa kvalitných celkov. Uvidíme, kam nás to dostane.

Čo hovoríš na kabínu, s kým tak najviac vychádzaš?

Mám to tu fakt rád, Ďatel (Ivan Ďatelinka) je vskutku zábavný (smiech). Vychádzame spolu veľmi dobre. Myslím, že jednou z najlepších vecí, ktorú som po príchode sem našiel, je ten pocit, že s každým tu môžete byť naozaj dobrý kamarát. O to ľahšie a lepšie sa sem každý deň chodí.

Pomáha ti aj to, že máme kanadského trénera? A ako by si zhodnotil prácu Douga Sheddena a skúsenosti, ktoré prináša?

Priniesol taký ten severoamerický štýl. Ide o neuveriteľne skúseného trénera, trénuje už veľmi dlho a všade kde bol, preukazoval skvelé výsledky. Myslím si, že toto môže byť pre neho ďalším vydareným krokom jeho kariéry.

Nedávno si kvôli nejakej stávke musel nosiť oblek, o čo išlo?

(Smiech) Išlo o takú nájazdovú súťaž, ktorej sa niekedy venujeme na konci tréningov. Mali sme stávku, že kto ostane posledný (kráľ strelcov), tak bude musieť nosiť celý deň oblek (úsmev). Padlo to na mňa, takže nasledujúci deň som nakráčal do šatne v obleku. Možno som niečo také nadhodil ja sám, takže mi to vôbec nevadilo a bol som s tým v pohode.

Ako si spomínaš na svoju päťbodovú explóziu proti Zvolenu?

Bola to divočina, zvlášť aj z toho dôvodu, že išlo o derby zápas. Zvolen je na domácom ľade fakt silný, takže to, že sme držali pokope ako jeden tím a dokázali zvrátiť ten zápas, bolo obrovské.

A čo hovoríš na atmosféru počas zápasov?

Milujem to. S niečím podobným sa u nás po pravde veľmi nestretnete. Fanúšikovia dokážu byť ďalším elementom, veľkou oporou pre náš tím a aj vďaka ním dokážeme hrať dobre.

Na záver už len jedno… kto je Patrick Watling mimo hokejového života? Čo rád robievaš vo voľnom čase?

Radi hrávame bowling v Dixone, alebo ideme do Európy, prípadne objavujeme tunajšie reštaurácie, nakoľko jedlo je tu vskutku vynikajúce.