Premiéra nového trénera Tuukku Poikonena bola víťazná, naši hráči vyhrali na ľade Detvy po predĺžení, v ktorom rozhodol Jakub Sukeľ.

Od začiatku to bol veľmi dobrý zápas z oboch strán, hralo sa v slušnom tempe o dôležité body. My sme sa ziskom dvoch dotiahli už na najtesnejší rozdiel pod desiaty DVTK Jegesmedvék Miškolc a už v nedeľu môžeme maďarský tím v tabuľke preskočiť. Fínsky kouč „Baranov“ sa z úspechu potešil: „Víťazstvo je víťazstvo, odohrali sme dobrý zápas a postupom stretnutia sme hrali stále lepšie a lepšie. Celkovo to bol dobrý výkon, každý prispel k tímovému výkonu,“ zhodnotil.

Oporami boli okrem iného mladíci a tých nezabudol pochváliť: „Brankár Filip Belányi podal skvelý výkon, bol náš najlepší hráč. Veľmi sa mi páčil aj výkon Dvorského. Keby nemal na sebe košík, tak nikto nespozná, že má iba pätnásť rokov,“ podotkol. Mladučký center hral naozaj výborne. Okrem iného mal dve obrovské šance. Raz trafil žrď. Veľmi málo chýbalo, aby sa stal najmladším strelcom gólu v najvyššej slovenskej súťaži. Ak ale bude pokračovať v takýchto výkonoch, tak rekord Mariána Gáboríka prekoná. Čas má do konca sezóny 2020/21. Každopádne, jeho asistencia na prvý gól stretnutia znamená, že sa stal najmladším autorom bodu v histórii HC ´05 a druhým najmladším v najvyššej slovenskej súťaži.

„Cez zápas som sa na to nesústredil, ale som veľmi rád, že to prišlo a dúfam, že to bude rovnako aj pokračovať. Mrzia ma zahodené šance, bola tam žrď, potom som mal skoro prázdnu bránku, ale ani to som bohužiaľ nedal. V zápase sa mi však hralo dobre, cítil som sa výborne. Od začiatku sme boli lepším tímom a nakoniec sa to ukázalo vo výsledku. Bol to dynamický hokej. Tréner nám povedal, aby sme strieľali, tlačili sa do bránky a nechali na ľade všetko. Zatiaľ pôsobenie v Banskej Bystrici hodnotím veľmi pozitívne, dá mi to do kariéry veľa a dúfam, že budeme ďalej vyhrávať,“ vyjadril sa Dalibor Dvorský.