Pred nami je piate tohtosezónne pohronské derby, z toho tretie v domácom prostredí. Tie predošlé dve, ktoré sa odohrali na našom ľade, priniesli dva tesné výsledky – šťastie sa priklonilo po jednom raze na obe strany. Naposledy sme sa proti Zvolenu strelecky nepresadili, následne sme ale v troch stretnutiach rozvlnili siete pätnásťkrát. Podarí sa nám však uspieť v jednom z najdôležitejších zápasov?

Na derby sme sa naladili utorkovou vysokou výhrou nad Trenčínom. V Dubnici sa nám podarilo zdolať Duklu 7:2 – hlavnou hviezou duelu bol síce autor troch gólov, kanadský forward Branden Troock, v dobrom svetle sa však prezentoval aj Alex Výhonský. Robustný útočník zaznamenal gól a dve asistencie a celkovo má na konte 13 kanadských bodov (6+7). Aký duel proti Zvolenu očakáva tentokrát? „Myslím si, že to bude zápas podobný tomu poslednému. Mal som možnosť vidieť to zvrchu, keďže som nehral a bol to rýchly hokej, zo strany na stranu. Zaváži aj to, ako zodpovední budeme v obrane. Vieme, že majú dobré protiútoky, vedia si to prihrať, čiže treba, aby sme boli zodpovední aj my útočníci. Spoľahlivo sa vracať, ale zároveň potrebujeme zlepšiť efektivitu proti Zvolenu.“

Práve efektivita nás zradila v poslednom vzájomnom meraní síl proti nášmu rivalovi. Zvolenský brankár Trenčan vychytal na našom ľade nulu, no tento moment hráčov naštartoval a pri výhrach nad Nitrou, Prešovom a Trenčínom zaznamenali až 15 gólov. Tie si medzi sebou rozdelili prakticky všetky formácie a odzrkadlilo sa to aj v štatistikách efektivity streľby. Na konte máme 99 presných zásahov, a tak už čoskoro môže prísť ten jubilejný, stý…

V podobnom svetle ako Alex Výhonský vidí piatkové derby aj Michal Kabáč. „Myslím si, že to bude zápas podobným tým predchádzajúcim v tejto sezóne: bolo to rýchle, bolo to tvrdé a my vieme, čo hrá Zvolen a oni vedia, čo hráme my. Uvidíme, kto s čím príde. Chceme ich konečne poraziť, už sme dlhšie s nimi nevyhrali takže v piatok je dobrý čas na to,“ prezradil útočník, ktorý napol sieť Trenčína v utorkovom zápase.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 28. kola štartuje o 17.30 h a pokiaľ by ste radi zažili atmosféru veľkého DERBY, využite náš online predpredaj lístkov – stačí kliknúť na TENTO ODKAZ a následne si vybrať z ponuky domáci zápas proti Zvolenu. Pokiaľ by ste si radi kúpili lístky osobne, budete tak môcť učiniť v pokladni pred štadiónom, a to dve hodiny pred úvodným buly.

Počas stretnutia nebudú chýbať už tradičné moderované vstupy, súťaže s partnermi klubu – počas prvej prestávky Urpiner kvíz, počas druhej súťaž TRAF A LEŤ s cestovnou kanceláriou BB TRAVEL, no a chýbať nebude tombola, v rámci ktorej prebehne žrebovanie o niekoľko hodnotných cien.