Streda 16. novembra bude patriť okrem iného aj nášmu stretnutiu vo Zvolene, ktoré bude druhým veľkým pohronským derby tejto sezóny. Duel mal byť pôvodne odvysielaný prostredníctvom televízneho prenosu, no zmena z pôvodného termínu prispela k tomu, že tomu tak napokon nebude.

Pre oba celky pôjde o prvý zápas po reprezentačnej prestávke, ktorá patrila seniorskému tímu Slovenska a ich vystúpeniu na Nemeckom pohári. Pred pauzou dokázali naši hokejisti zvíťaziť na ľade Prešova, čím sme sa posunuli na priebežné 9. miesto. Duel na východe Slovenska sa dlho vyvíjal v náš neprospech, ešte po dvoch tretinách sme ťahali za kratší koniec. „Koňare“ síce vyhrávali 2:0, no v treťom dejstve prišiel skvelý obrat a napokon aj cenné tri body. Do streleckej listiny sa zapísali Bíreš, Gašpar a Urbánek.

Bitka o Hron s poradovým číslom 2

Ako už bolo načrtnuté v úvode, derby proti Zvolenu bude druhým vzájomným meraním síl v tejto sezóne. Naši hráči doň vstúpia síce z tabuľkovo horšieho postavenia, no sebavedomie nám bude dodávať fakt, že v prvom stretnutí sme sa radovali my a naši fanúšikovia.

V úvode októbra sme totiž dokázali v domácom prostredí uspieť, keď v dramatickom stretnutí rozhodlo o našom víťazstve predĺženie. V ňom sa blysol Brendan Troock, ktorého rozhodujúci presný zásah momentálne bojuje v hlasovaní o najkrajší gól vlaňajšieho mesiaca.

Nedobytný Zvolen?

v rozhovore s Jakubom Sukeľom bolo spomenuté, že Zvolenčanom sa v aktuálnom ročníku pred zrakmi ich priaznivcov mimoriadne darí. Až 23 z celkových 29 bodov získali práve pod Pustým hradom a v tejto sezóne na svojom ľade neokúsili chuť prehry. V ôsmich domácich vystúpeniach nasúkali až 35 gólov a efektívnejšie sú v tomto ohľade len Nové Zámky.

Vyzdvihnúť však treba aj naše výsledky na klziskách súperov, keďže z piatich duelov a celkových možných 15 bodov putovalo na naše konto až 12. Navyše, derby nezvykne mať favorita, a tak sa priam núka narušiť zvolenskú dominanciu.

Podpora z tribún

K prípadnému bodovému zisku by mohli dopomôcť aj naši priaznivci, ktorí sa chystajú vycestovať do Zvolena. Bystrickí anjeli pripravujú „výjazd“ a pri tejto príležitosti je zabezpečená aj autobusová doprava – navyše priamo spred nášho štadióna.

Autobus vyráža o 17.15 h a cena za cestu sú symbolické 3 eurá. Lístky je však vhodné zabezpečiť si z pohodlia domova, prostredníctvom online predpredaja na stránke TicketLive. Staňte sa súčasťou skvelej atmosféry, ktorá poženie našich „baranov“ na ceste za úspechom!

V prípade, že zvolíte opačnú možnosť, zápas si budete môcť pozrieť prostredníctvom živého prenosu stávkovej kancelárie Tipsport. Stretnutie začína o 18. hodine.