Najvyššia hokejová súťaž napíše v nedeľu 29. januára ďalšie pokračovanie, tentokrát je pred nami 34. kolo a stretnutie na ľade Spišskej Novej Vsi.
Oba celky sú naladené na dnešný duel víťazne, Spišiaci v piatok vynulovali Zvolen na ich ľade a vďaka dvom gólom Giľáka zaknihovali veľmi cenné tri body. Naši hokejisti dokázali uspieť v Košiciach, a hoci sa tak stalo až v predĺžení, domov sme priviezli dva veľmi dôležité body. Do streleckej listiny sa zapísali Patrik Bačik, ktorý zároveň asistoval Alexovi Tamášimu na jeho rozhodujúci zásah.

Aktuálna forma v náš prospech

Záver základnej časti bude, rovnako ako prakticky celá sezóna, mimoriadne napätý. Na viacerých „frontoch“ totiž je o čo bojovať a výnimkou nie sú ani naši hráči, ktorých čakajú tuhé boje. Vo väčšine prípadov odohráme zvyšné duely na súperových klziskách, čo by však vzhľadom na brilantnú bilanciu vonkajších zápasov nemuselo byť práve prekážkou.

Samozrejme, Spišiaci sú v celej sezóne príjemným prekvapením a tamojšie vedenie potvrdzuje vysoké ciele. „Rysom“ patrí štvrtá priečka a na čelo tabuľky strácajú desať bodov. Aktuálne ich majú na konte 64, čo je o päť viac ako náš tím. Ako už bolo spomenuté, náš dnešný súper dokázal v piatok uspieť v náročnom boji pod Pustým hradom, no prechádzali tomu tri tesné prehry v rade. Naši hokejisti majú naopak tri výhry v rade, čím potvrdzujú, že to s útokom na 6. miesto myslia vážne.

Súper, ktorý nám vyhovuje?

Pri vyrovnanosti aktuálnej sezóny sa to nestáva často, ale s „rysmi“ máme vzácne pozitívnu bilanciu. Doposiaľ sme sa v rámci tohto ročníka stretli už trikrát a vo všetkých prípadoch sme dokázali triumfovať. Prvýkrát sa tak stalo hneď v otváracom kole, kedy sme zdolali tohto súpera v gólovej prestrelke výsledkom 6:5. O čosi dominantnejší výkon sme podali v decembrovom 23. kole, kedy sme dokázali zdolať Spišskú Novú Ves 5:1. Hneď o dva dni na to sme sa stretli proti Spišiakom v opačnom garde a na ich ľade sme zvíťazili 7:2. Práve tento duel bol pamätný pre Kristoffa Kontosa, ktorý zaznamenal 3 góly a 3 asistencie.

Informácie pre fanúšikov

Súboj nedeľného 34. kola štartuje už o 16. hodine a prostredníctvom svojej stránky ho odvysiela stávková kancelária TIPSPORT.