V 31. kole pricestujú pod Urpín rozbehnuté Michalovce, ktoré ťahajú už od záveru vlaňajšieho roka šesťzápasovú víťaznú sériu. Pôjde o súboj dvoch fínskych trénerov, pri čom ten náš stále čaká na svoju prvú výhru.

Antti Karhula už po stretnutí proti Slovanu priznal, že nie je pre neho jednoduché prísť do nového klubu a prehrať v prvých dvoch stretnutiach. Duel proti Slovanu nám najmä v prvej tretine nevyšiel, no dnes je nový deň a s ním nová šanca na úspech.

Niekoľko štatistík

Hlavný tréner videl v našej hre aj niekoľko pozitív, na ktorých chce so svojimi zverencami po doladení detailov stavať. Do cesty sa nám však postaví tretí tím tabuľky, Michalovce však majú série ako na hojdačke. Spomínaných šesť víťazstiev po sebe prišlo po ôsmich prehrách a zväčša zvykne platiť, že každá séria sa raz končí. Preto vidíme v našom tíme ideálny čas na to, aby sme Michalovčanom ukončili ich aktuálnu víťaznú šnúru.

Hostia sa momentálne opierajú o defenzívnejšie pojatie hry, v bráne majú vyrovnanú dvojicu Vošvrda-Williams. Prvý menovaný prišiel k „líškam“ počas aktuálneho ročníka, keď opustil potápajúcu sa loď v Liptovskom Mikuláši. Ako už bolo spomenuté aj v týždennom preview, Michalovčania v priemere nestrelia ani 3 góly na zápas, no majú prakticky 10% úspešnosť streľby. V 34 dueloch vyprodukovali len 948 striel, čo je o 141 menej ako naše mužstvo.

Veľkou devízou hostí je vyrovnanosť útokov, množstvo ich hráčov sa dokáže kedykoľvek presadiť. Zatiaľ čo u nás dosiahli na métu 10 gólov len dvaja strelci (Fossier, Berger), v Michalovciach sa to podarilo už štvorici hráčov (Keranen, Žitný, Regenda a Cameranesi). Ofenzívu Michalovčanov výdatne podporuje aj obranca Žiga Pavlin, ktorý nazbieral 22 bodov (4+18), vďaka čomu je šiestym najproduktívnejším bekom súťaže.

Vzájomné zápasy

Keď už bola spomenutá defenzíva Michaloviec, tá sa ukázala aj v dvoch vzájomných zápasoch z tejto sezóny. Oba sa však odohrali na michalovskom ľade, v prvom svietil po 60 minútach bezgólovy stav a o dvoch bodoch pre „líšky“ rozhodol v 35. sekunde predĺženia Keranen. Koncom novembra si zverenci trénera Valtonena poradili s našim mužstvom po výsledku 3:1, keď zabral štvrtý útok v zložení Mašlonka-Buc-Kukuča. Za nás sa presadil v početnej výhode Miloš Bubela. Bol to však náš jediný gól z dvoch vzájomných zápasov.

Návrat Mateja Galbavého

Len nedávno si v rámci výmeny menili pôsobiská Matej Galbavý a Matej Bača. Obaja však na svoj prvý bod v novom tíme čakajú.

Lístky v predaji

Na dnešné stretnutie je v predaji aj niekoľko desiatok lístkov, ktoré nájdete na tomto odkaze. Stretnutie sa podľa nariadení Vlády SR a ÚVZ uskutoční v režime OP (očkovaní, prekonaní). Fanúšikov, ktorí prídu na zápas prosíme opätovne o dodržiavanie opatrení (prekrytie dýchacích ciest respirátorom), nezabudnite mať potrebné dokumenty pre vstup, čím sa urýchli proces kontroly.

V útrobách A tribúny štadióna nájdete aj náš fanshop, v ktorom si môžete zakúpiť predmety s motívom nášho klubu a veríme, že opäť vytvoríte hráčom výbornú atmosféru, podobne ako v predchádzajúcich dvoch dueloch. Stretnutie začína o 17:30 h, hodinu pred začiatkom zverejníme našu zostavu, preto pozorne sledujte naše sociálne siete. Duel odvysiela TIPSPORT TV.