V poradí piaty prípravný zápas odohrajú hokejisti HC ´05 Banská Bystrica vo štvrtok o 17:30 na ľade HK Dukla Ingema Michalovce.

Pôjde o druhé vzájomné meranie síl v krátkom slede, keďže predošlý štvrtok sme proti tímu z východného Slovenska na ľade v Brezne podľahli tesne 2:3: „Nebol to náš najlepší zápas, ale bojovali sme statočne až do konca. V našom vlastnom oslabení sme dali gól na 2:3 a bolo to horúce. V prvých dvoch tretinách sme málo strieľali na bránku a hrali sme až príliš na krásu, čo sa nám vypomstilo, pretože sme nepremenili niekoľko dobrých šancí. Stále je to len tretí týždeň prípravy. Budeme musieť popracovať na určitých veciach. Verím, že to bude len lepšie a lepšie. Tím sa zohráva. Verím, že v najbližšom zápase to bude lepšie,“ hodnotil vtedy Ivan Droppa.

Predtým sme na Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene porazili najskôr maďarský tím Újpest TE (5:0), vzápätí podľahli neskoršiemu víťazovi HK Donbass Doneck (1:4) a napokon rozstrieľali GKS Tychy (8:1). Tréner Tuukka Poikonen menil formácie, skúšal rôzne kombinácie a išlo to celkom dobre. Príprava pokračuje, máme v nej na programe okrem duelu v Michalovciach ešte dva duely proti Popradu a jeden so Znojmom, ktoré je účastníkom nadnárodnej IceHL a hrá zaň napríklad naša bývalá opora Jordon Southorn.

HK Dukla Ingema Michalovce v minulej sezóne došiel až do semifinále play-off Tipos Extraligy a nakoniec z toho bol historický bronz. Cez leto prešiel káder výraznou obmenou, odišli z neho opory ako Tomek, McCormack, Southorn, Bartánus, Hickmott, Korhonen, Lalancette ale Takáč. Ostal napríklad kapitán Vladimír Mihalik, tiež dlhoročná opora „baranov“, či Ján Ťavoda a Pavol Regenda. Len nedávno predĺžil zmluvu tiež produktívny Fín Antti Erkinjuntti. Pribudli Tony Cameranesi, Jane Keränen, Roman Žitný, Jozef Tibenský, Andrej Kukuča, Bruno Mráz, Tomáš Bokroš, Kalle Valtola i brankári Julius Pohjanoksa a Karolus Kaarlehto. Veľkou oporou mal byť útočník Mikko Nuutinen, posila zo Zvolena, no zranenie ho z hry vyradilo na pol roka.

Michalovce pred našim prvým vzájomným stretnutím odohrali jeden prípravný duel proti Prešovu (3:1) a potom tri na domácom Eastern Cupe, kde porazili DVTK Jegesmedvék MIškolc (5:1) aj Klagenfurt (7:3), ale podľahli Slovanu Bratislava (1:5).

Zo všetkých naplánovaných domácich prípravných stretnutí vám vďaka partnerovi Europa Shopping Center prinesieme online stream zadarmo.

Vieme, že táto neľahká situácia neumožňuje niektorým našim fanúšikom vycestovať a podporiť nás priamo na zápase, a preto sme sa rozhodli priniesť vám hokejovú atmosféru cez obrazovky priamo k vám domov. Teší nás táto možnosť o to viac, že stream bude vysielaný na našej Facebook stránke HC ’05 Banská Bystrica pre všetkých fanúšikov zadarmo, a to hlavne vďaka Europa SC.

Zvyšné prípravné zápasy HC ´05:

2.9. HK Dukla Ingema Michalovce – HC ´05 Banská Bystrica

8.9. HC ´05 Banská Bystrica – HC Orli Znojmo (hrá sa vo Zvolene, zabezpečujeme priamy prenos)

14.9. HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad (hrá sa vo Zvolene, zabezpečujeme priamy prenos)

17.9. HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica