Našich hokejistov čaká v závere týždňa zápas na ľade Popradu. Pôjde o duel 21. kola, ktorým zároveň uzavrieme našu novembrovú púť. Prípadné víťazstvo by nás za priaznivých okolností mohlo dostať na 7. miesto tabuľky.

Lepší dojem zanechali po piatkovom kole práve naši hráči, ktorí hostili v rámci 20. kola lídra súťaže z Nových Zámkov. V stretnutí sme si dokázali vypracovať dvojgólový náskok, o ktorý sme sme prišli až v úplnom závere. Hostia síce najprv znížili už na začiatku druhej tretiny, no o vyrovnanie sa postarali až v 59. minúte pri hre bez brankára. V predĺžení gól nepadol, a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. V nich sa viac šťastia napokon usmialo na Novozámčanov. Nám tak ostal bod, zatiaľ čo Popradčania museli skloniť hlavy pred Košicami, ktoré v Steel aréne zvíťazili nad „kamzíkmi“ po výsledku 2:0.

Kto z koho?

Dnešný duel 21. kola bude pre oba celky mimoriadne dôležitý hneď z viacerých hľadísk. Priepasť medzi elitnou šestkou a siedmym Popradom sa postupne zväčšuje, „kamzíci“ strácajú na šieste Michalovce už 8 bodov, náš tím dokonca 10. Pre udržanie si kontaktu s hornou polovicou tabuľky tak bude potrebný bodový zisk, v našom prípade a podľa optimálneho scenára ideálne za tri body.

Z nášho pohľadu pôjde aj o potvrdenie formy na klziskách súperov, o prvé víťazstvo pre Douga Sheddena a jeho asistentov, ale aj o revanšovanie sa za nezvládnutý domáci zápas proti Popradu (1:3, 16.10.2022).

Náš súper má čo naprávať najmä po posledných dvoch zápasoch, ktoré nepriniesli Podtatrancom ani bod, navyše si z nich odniesli nelichotivé skóre 3:8. O to sa okrem spomínaných Košíc postarali aj hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí zvíťazili na popradskom ľade výsledkom 6:3.

Poprad už aj s Razgalsom a zrejme aj Livingstonom

Nespokojnosť popradského vedenia s aktuálnou formou ich celku vyvrcholila v angažovanie dvoch útočných posíl. Tou prvou bol lotyšský útočník Frenks Razgals, ktorý odštartoval ročník vo farbách Trenčanov. Nedávno sa však upísal Popradčanom a svoju premiéru v modro-bielom absolvoval už na ľade Košíc.

Druhou, staronovou tvárou, je James Livingston, ktorý už v Poprade pôsobil. Ten síce pred sezónou zamieril na anabázu do rakúskeho Grazu, no po 20 odohraných zápasoch hlási návrat pod Tatry. Kanadský útočník odohral za Poprad 119 zápasov, v ktorých získal 85 bodov za 34 gólov a 51 asistencií.

Informácie pre fanúšikov

Duel proti „kamzíkom“ z Popradu začína o 17. hodine a odvysiela ho len stávková kancelária Tipsport, prostredníctvom svojho prenosu na webe tipsport.sk. Aj napriek tomu však veríme, že si nájdete cestu k tomuto prenosu a na diaľku podporíte našich chlapcov na ceste za ziskom dôležitých bodov.