Nedeľné 16. kolo ponúkne meranie síl, v rámci ktorého vycestujeme do Prešova. Pôjde tak o „reprízu“ 5. kola aktuálneho ročníka hokejovej Tipos extraligy a verme, že s podobne úspešným koncom pre nás. V prvom vzájomnom zápase sme dokázali zvíťaziť po nájazdoch, vďaka čomu sme vydolovali dva body.

Dnešnému duelu predchádzal zápas na ľade Nitry, ktorý sa dlho vyvíjal v náš prospech. Najprv sme síce po dvoch góloch Baláža prehrávali, no v rozmedzí niekoľkých minút počas druhej tretiny zavelili k obratu Troock so Sukeľom. Prišla však 59. minúta a vyrovnávajúci gól Morrisona, čo znamenalo, že domáci si vynútili predĺženie. V ňom dokázal Donaghey rozhodnúť o tom, že dva body ostali pod Zoborom, jeden bod patril nám.

„Nôž na krku“

Akokoľvek nelichotivo to znie, musíme čeliť tvrdej realite a tou je, že v súboji proti Prešovu nastúpia proti sebe dva bodovo najslabšie celky doterajšieho priebehu sezóny. Momentálne nám totiž patrí predposledné 11. miesto so ziskom 16 bodov, rovnaký počet má na konte aj náš dnešný súper a jedinými rozdielmi, ktoré hrajú v náš prospech je mierne priaznivejšie skóre a zápas k dobru. Súťaž je síce vyrovnaná a na 4. miesto strácame 7 bodov, no pokiaľ by „koňare“ získali v našom dueli viac bodov, prinieslo by to čierny scenár.

Prešovská kríza?

Hráčom sa určite nedýcha ľahko, no v Prešove je situácia ešte o čosi zamotanejšia. Tamojší HC MV Transport totiž v posledných troch domácich vystúpeniach neokúsil chuť výhry, navyše zverenci trénera Bokroša v nich inkasovali až 15 gólov. Hráči Prešova z posledných 9 zápasov zvíťazili iba v jednom prípade, no bolo to paradoxne proti Zvolenu (3:2 pp). Vedenie tohto celku nedávno reagovalo na nelichotivú sériu a zatiaľ čo s mužstvom sa rozlúčil Higgins, do kádra pribudli dve nové posily – útočník Juraj Milý a kanadský obranca Kayle Doetzel. Obaja by dnes mali absolvovať premiéru v prešovskom drese.

Informácie pre fanúšikov

Skupina našich priaznivcov už pred časom avizovala, že pocestuje na východ Slovenska, aby osobne podporili našich hráčov. Za tento krok im obzvlášť v tejto neľahkej situácii ďakujeme a pevne dúfame, že sa im podarí vytvoriť hráčom dobré prostredie a hokejisti sa im odvďačia dobrým výkonom a prípadným bodovým ziskom. Pre tých z vás, ktorým situácia neumožňuje pripojiť sa k „výjazdu“, bude k dispozícii už tradične stream na stránke tipsport.sk. Duel začína o 17. hodine.


zdroj foto: Peter Ilenčík/FB HC MV Transport Prešov