Reprezentačná prestávka končí. Veríme, že na našej forme spred nej sa nič nezmenilo. Tréner Tuukka Poikonen mal dosť času tím ešte zlepšiť do záveru základnej časti.

Počas „voľného“ viac ako týždňa sa mužstvo pilne pripravovalo. Chýbal len Dalibor Dvorský, ktorý reprezentoval Slovensko v dvoch stretnutiach proti Česku. Pri výhre 5:4 zaznamenal gól a asistenciu, pri prehre 2:3 nebodoval. Pred pauzou ťahali „Barani“ sériu troch výhier po sebe, dvakrát za týždeň zdolali Nitru, proti ktorej sme bodovali už 30 zápasov po sebe, respektíve neprehrali zápas v riadnom hracom čase. Až 27-krát sa „Barani“ tešili z výhry za tri alebo dva body, či úspechu v play-off a len tri razy ťahali za dlhší koniec povrazu „Corgoni“, no vždy po predĺžení alebo nájazdoch.

Jedným slovom – neuveriteľná, šnúra pokračuje. Začala 16. apríla 2017, čo sú už bez zhruba dvoch mesiacoch takmer štyri celé roky. Odvtedy sa v oboch kádroch vystriedalo množstvo hráčov aj niekoľko trénerov. Za ten čas sme sa tešili z troch majstrovských titulov a na štvrtý sme mali tiež dobre našliapnuté. Nitru sme nedávno zdolali najskôr 6:1 a následne ešte vyššie, až 7:0, pričom mladý Filip Belányi zaknihoval svoje prvé čisté konto v najvyššej súťaži a stal sa najmladším brankárom HC ´05 s čistým kontom. Dosiahol ho veku 19 rokov a 363 dní. Na druhé miesto odsunul Andreja Košarišťana s vekom 20 rokov, 84 dní. Tretí je Matej Gajan (21 rokov, 67 dní).

To už je ale minulosťou. V utorok začína šnúra duelov na vonkajších ľadoch. Začíname v Bratislave proti Slovanu (16.2. o 18:30), pokračujeme v Nových Zámkoch (19.2. o 18:00) a ukončíme ju v Michalovciach (21.2. o 16:00). „Belasí“ sú momentálne so 78 bodmi na treťom mieste tabuľky, ale majú rovnaký počet ako Poprad a Zvolen nad nimi. 22 výhier v riadnom hracom čase je pritom najviac v Tipos Extralige. Najproduktívnejší hráč Brendan O´Donnell nazbieral 33 bodov (20+13), je aj najlepším strelcom. Medzi asistenciami dominuje Brandan Ranford (20). Brant Harris nazbieral 19 bodov v štatistike +/-. Brankár Tyler Parks uspel proti 94,46 percentám striel.

HC ´05 Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na 9. mieste, kde má 43 bodov, čo je o desať viac ako vlastní DVTK a o štyri lepšie než HC Mikron Nové Zámky. Najproduktívnejší hráč Alex Breton získal 27 bodov za 7 gólov a 20 asistencií, v prihrávkach dominuje práve on. Medzi strelcami sú 10-góloví Jakub Sukeľ a Martin Faško-Rudáš. Spomínaný Faško-Rudáš v štatistike +/- nazbieral dvanásť kladných bodov. Brankár Filip Belányi pokryl 92,29% striel súperov. V tohtosezónnych vzájomných stretnutiach proti Slovanu sme zatiaľ nevyhrali, prehrali 2:7 a 1:5. Štvrtýkrát sa stretneme 21. marca v poslednom stretnutí základnej časti.