Pred hráčmi HC ´05 Banská Bystrica sú posledné dva prípravné zápasy. Oba odohráme proti HK Poprad. Najskôr vo Zvolene a následne pod Tatrami.

V utorok o 17:30 začína úvodné stretnutie. Do predaja išlo 500 lístkov a duel bude v režime OTP, čiže od všetkých divákov sa bude vyžadovať potvrdenie o očkovaní, negatívny test nie starší ako 24 hodín alebo potvrdenie o prekonaní koronavírusu v posledných 180 dňoch. Lístky sú ešte k dispozícii, kúpite ich na Ticketlive na priloženom linku TU. Lístky si môžete zakúpiť aj na mieste v deň zápasu od 16:30.

Čaká nás posledný domáci prípravný zápas pred štartom novej sezóny a  dlhšou sériou zápasov, ktoré odohráme na ľade súperov. Príďte nás podporiť na tribúny a užime si spoločne dobrú hokejovú atmosféru ako sme pod Urpínom zvyknutí: „S Popradom v ďalších dvoch prípravných zápasoch musíme predviesť našu hru, aby sa premietli veci do stretnutia, ktoré cvičíme na tréningu. Zapracovať musíme aj na oslabeniach,“ uvedomuje si Ivan Droppa, asistent trénera.

V doterajšom priebehu letnej prípravy sme odohrali šesť zápasov. Tri na Memoriáli Pavla Zábojníka, kde zverenci trénera Tuukku Poikonena porazili maďarský Újpest TE, nestačili na Donbass Donetsk a všetko zakončili výhrou proti GKS Tychy. Nasledoval dvojzápas s Michalovcami. Najskôr z toho bola prehra vo Zvolene a následne výhra na východe Slovenska. Naposledy však „Barani“ herne neodohrali dobrý duel so Znojnom: „Nebol to náš optimálny výkon, a teda výkon, ktorý by sme chceli produkovať. Hlavne v prvej tretine nás Znojmo prekorčuľovalo, malo strašne veľa šancí, išli dvaja na bránku, čiže aj tieto veci musíme zlepšiť. V takomto zápase, keď mužstvu nejde, tak to treba zjednodušiť a my sme situácie riešili strašne zložito. Súper zaslúžene vyhral,“ hovoril po stretnutí Droppa.

Odvtedy sme zaznamenali jeden veľký podpis, pod Urpín prišiel ruský útočník Nikita Scherbak. 25-ročný hokejista si vyskúšal NHL v celkovo 37 zápasoch, v ktorých strelil šesť gólov a pridal dve asistencie. Od roku 2016 do 2019 obliekal dresy Montréalu Canadiens a Los Angeles Kings. V tomto období strávil väčšinu času v AHL, tú hral taktiež v predchádzajúcom ročníku 2020/21 za Texas Stars. Celkovo vo „farmárskej“ súťaži absolvoval rovných dvesto stretnutí (38+85). Skúsenosti má Scherbak takisto z nadnárodnej KHL. Počas sezóny 2019/20 nastupoval za Avangard Omsk a Traktor Čeljabinsk.

HK Poprad aj vrátane Tatranského pohára odohral v príprave päť zápasov. Dvakrát porazili Havířov a raz Spišskú Novú Ves. Nestačil ale na Cracoviu Krakov a Liptovský Mikuláš. Finalista minulej sezóny Tipos Extraligy medzi sezónami vymenil niekoľko hráčov, medzi najväčšie posily sa radia Tomáš Tomek, Peter Novajovský, River Rymsha, Peter Šišovský, Marek Čiliak, Dalibor Bortňák a Joe Basaraba. Stratami sú rozhodne odchody hráčov ako Marcel Haščák, Tomáš Vošvrda či Marek Zagrapan. S „kamzíkmi“ sme v minulej sezóne nemali priaznivú bilanciu, zo štyroch stretnutí sme uspeli iba raz. Pamätná je ale napríklad semifinálová séria play-off v sezóne 2018/19, kedy sme vyhrali 4:2 na zápasy a následne tretí titul zavŕšili výhru vo finále nad Nitrou.

Prípravné zápasy HC ´05 Banská Bystrica

UTE Budapešť – HC ´05 Banská Bystrica 0:5 (MPZ)

Donbass Donetsk – HC ´05 Banská Bystrica 4:1 (MPZ)

GKS Tychy – HC ´05 Banská Bystrica 1:8 (MPZ)

HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (Brezno)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ´05 Banská Bystrica 1:4

HC ´05 Banská Bystrica – HC Orli Znojmo 2:4 (Zvolen)

14.9. HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad (Zvolen)

17.9. HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica

Vzájomné zápasy v sezóne 2020/21

HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica 7:1

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:5

HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica 3:1

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3

Vzájomné zápasy v sezóne 2019/20

HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica 2:3

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:1

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:2

HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica 4:2

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 5:3 (nadstavba)

HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica (zrušené, nadstavba)