Nabitý program stretnutí Tipos Extraligy pokračuje vo štvrtok, kedy cestujeme prvýkrát v tejto sezóne za hranice Slovenska. Predstavíme proti maďarskému DVTK Jegesmedvék Miškolc, úvodné buly je o 18:00 a duel vysiela TV Tipsport.

Naposledy sme nestačili vo Zvolene na Poprad. Zverenci trénera Norberta Javorčíka prehrávali po kontroverznom góle Skokana, ktorý korčuľou usmernil puk za čiaru. Skóre ale dokázali otočiť, hlavne rýchla akcia s koncovkou Alexa Tamášiho bola veľmi pekná. Poprad nakoniec do konca druhého dejstva vrátil vedenie na svoju stranu a v tretej tretine ho upravil na konečných 5:2. Napriek tomu môžeme byť s predvedenou hrou spokojní.

Nemáme byť prečo sklamaní. Poprad má vynikajúce mužstvo. My sme podali veľmi dobrý výkon. Mladí chlapci bojovali, vytvorili si dostatok šancí, najmä v druhej tretine, no bohužiaľ ich nepremenili. Súper využil svoje šance, trestal i naše chyby, ukázal po hernej stránke prečo je na prvom mieste v tabuľke a odváža si tri body. My sme však celkovo odohrali dobrý zápas,“ hovorí nový asistent trénera, Richard Zedník.

Proti DVTK sa už „Barani“ počas aktuálnej sezóny raz predstavili, vyhrali 2:1 po samostatných nájazdoch. Bol to posledný duel pred našou povinnou karanténou. Momentálne je HC ´05 Banská Bystrica na desiatom mieste tabuľky so ziskom 8 bodov, Miškolc ich má dvanásť a nachádza sa na deviatej priečke. Našim najproduktívnejším hráčom je Hunter Drew so ziskom desiatich bodov (5+5), Josh Winquist ich nazbieral sedem (0+7). Ivan Ďatelinka a Martin Faško-Rudáš sú v štatistike +/- na hodnote +3. Produktivitu DVTK tiež vedie obranca a síce Kevin Wehrs (2+7), útočník Kyle Osterberg sa postaral o päť gólov, celkovo získal sedem bodov. János Vas vyhral až 58,28 % vhadzovaní.

Veľmi zaujímavé stretnutie zažije Ádam Vay, ak teda nastúpi v bránke. Práve v drese „ľadových medveďov“ sa stal počas sezóny 2018/19 štatistiky najlepším gólmanom najvyššej slovenskej súťaže a teraz sa prvýkrát od svojho odchodu z DVTK predstaví na tamojšom ľade.