Tuukka Poikonen zažil úspešnú premiéru na lavičke, „Barani“ v piatok porazili Detvu a zaznamenali druhú výhru po sebe. Stratu na desiatu pozíciu sme skresali už na rozdiel bodu.

„Víťazstvo je víťazstvo, odohrali sme dobrý zápas a postupom stretnutia sme hrali stále lepšie a lepšie. Celkovo to bol dobrý výkon, každý prispel k tímovému výkonu,“ zhodnotil fínsky kouč. Oporami boli okrem iného mladíci a tých nezabudol pochváliť: „Brankár Filip Belányi podal skvelý výkon, bol náš najlepší hráč. Veľmi sa mi páčil aj výkon Dvorského. Keby nemal na sebe košík, tak nikto nespozná, že má iba pätnásť rokov,“ podotkol. Mladučký center hral naozaj výborne. Okrem iného mal dve obrovské šance. Raz trafil žrď. Veľmi málo chýbalo, aby sa stal najmladším strelcom gólu v najvyššej slovenskej súťaži. Ak ale bude pokračovať v takýchto výkonoch, tak rekord Mariána Gáboríka prekoná. Čas má do konca sezóny 2020/21. Každopádne, jeho asistencia na prvý gól stretnutia znamená, že sa stal najmladším autorom bodu v histórii HC ´05 a druhým najmladším v najvyššej slovenskej súťaži.

„Barani“ sú aktuálne na jedenástej priečke s 29 bodmi, na DVTK strácame spomínaný jeden a na deviate Nové Zámky osem. Z aktuálneho kádru získal najviac bodov obranca Alex Breton (7+24). Najlepší strelec Matt Mistele sa postaral o deväť gólov, avšak posledné stretnutia nehral, pretože dostal voľno. Martin Faško-Rudáš strelil šesť zásahov a má najviac kladných bodov v štatistike +/- (+5). Spomínaný Breton so 17 asistenciami dominuje i v tomto ohľade. Mladý brankár Filip Belányi už nastúpil na jedenásť stretnutí a jeho úspešnosť zákrokov je vcelku dobrá (91,32%).

„Oceliari“ sú na ôsmej priečke, nazbierali 48 bodov a náskok pred deviatymi Novými Zámkami je dvanásť bodov. Košice v januári striedajú výhry s prehrami. Naposledy nestačili na Slovan, predtým porazili Nitru aj Liptovský Mikuláš, ale prehrali napríklad s Duklou Trenčín. V aktuálnej sezóne sme sa s tímom z východu republiky stretli dvakrát a v oboch prípadoch sme prehrali. Najskôr 7:3 a následne tesne 2:3 po predĺžení. Najproduktívnejší hráč Michal Chovan získal 36 bodov (9+27). Najlepší strelec Pavel Klhůfek sa postaral o sedemnásť presných zásahov. Brankár Jakub Sedláček kryl 91,35% striel súperov.