Víťazná séria sa v utorok predĺžila na štyri stretnutia, pokračovať môže v Nových Zámkoch, kde sa hráči HC ´05 Banská Bystrica predstavia v piatkovom stretnutí.

Pokračuje séria troch zápasov vonku, ukončíme ju v Michalovciach (21.2. o 16:00). Naposledy sme zdolali Slovan Bratislava na jeho ľade 3:0. Filip Belányi si pripísal čisté konto, víťazným gólom sa prezentoval Brian Ihnačák. Od návratu do nášho tímu hrá veľmi dobre: „Skvelé oslabenia, skvelý výkon brankára, skvelá pracovná morálka a dostatok gólov. To je zápas z môjho pohľadu. Skvelý brankár a perfektná hra v oslabení boli kľúč,“ spokojne hodnotil na tlačovej konferencii tréner Tuukka Poikonen.

HC ´05 Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na 9. mieste, kde má 46 bodov, čo je o desať viac ako vlastní DVTK a o štyri lepšie než práve HC Mikron Nové Zámky, čo len nahovára tomu, že náš čaká nesmierne dôležitý duel. Najproduktívnejší hráč Alex Breton získal 27 bodov za 7 gólov a 21 asistencií, v prihrávkach dominuje práve on. Medzi strelcami sú 10-góloví Jakub Sukeľ a Martin Faško-Rudáš. Spomínaný Faško-Rudáš v štatistike +/- nazbieral trinásť kladných bodov. Brankár Filip Belányi pokryl 92,69% striel súperov.

V tohtosezónnych troch vzájomných stretnutiach proti Novozámčanom sme však nezískali ani bod, čiže by bolo pekné to teraz zlomiť. Postupne sme prehrali 3:5, 2:3 a 1:4. Zverenci trénera Gergelyho Majorosssa sa nachádzajú na desiatom mieste so ziskom 42 bodov. Ak by vyhrali, strácali by na nás už len jeden. Naposledy vyhrali v Košiciach, čo bola druhý výhra z uplynulých štyroch zápolení, ale predtým prišlo až sedem porážok v rade, počas januára z desiatich stretnutí vyhrali len raz. Najproduktívnejší hráč Janne Seppanen nazbieral 24 bodov (9+15), dominuje tímu v počte asistencií. Petr Obdržálek sa presadil celkovo jedenásťkrát. Brankár Henri Kiviaho má úspešnosť zákrokov 91,53%.