Tipos extraliga pokračuje v nedeľu ďalším kolom a pod Urpín zavítajú hokejisti Nových Zámkov. V stretnutí 42. kola tak privítame súpera, ktorý naďalej bojuje o umiestnenie v elitnej šestke zaručujúcej priamu štvrťfinálovú účasť.

Novozámčania k nám pricestujú po dvoch prehrách v rade, tú poslednú zaznamenali v piatkovom zápase na ľade Košíc, kde sa navyše strelecky nedokázali presadiť. Naopak, naši hokejisti dokázali uspieť v Liptovskom Mikuláši, keď sme po góloch Kontosa, Troocka, Šoltésa a Sukeľa zvíťazili 4:1. Filip Belányi zastavil 24 z 25 striel, ktoré na neho smerovali a zaznamenal tak 95,83% úspešnosť zákrokov.

Naďalej je o čo bojovať

Špecifickosť záveru základnej časti spočíva aj v tom, že na všetkých úrovniach je o čo bojovať. Zverenci nášho trénera Sheddena si po piatkovom kole opäť vylepšili pozíciu v tabuľke a vďaka zaváhaniu Spišiakov poskočili naši hokejisti na štvrté miesto. Na Zvolen strácame aktuálne 8 bodov, a tak je naša šanca na 3. miesto už len v teoretickej rovine, no maximálnou snahou bude udržanie si aktuálnej pozície. Tá by nám zaistila, že štvrťfinálovú sériu odštartujeme v domácom prostredí.

Novozámčania majú o čosi iné starosti. Po vydarenej prvej polovici základnej časti zaznamenávajú v poslednom období čoraz hlbší prepad v tabuľke a aktuálne sa nachádzajú na 8. mieste. Najhoršie sa môžu umiestniť na 9. mieste, ale teoreticky je v hre aj umiestnenie v TOP 6. Tím z juhozápasu Slovenska však čakajú okrem zápasu na našom ľade ešte duely proti Michalovciam (doma) a Slovanu (vonku).

Vzájomné zápasy

Z troch vzájomných meraní sil a z deviatich možných bodov vydolovali naši hráči až sedem. Stalo sa tak najmä vďaka dvom výhram na novozámockom ľade, v domácom prostredí sme ťahali za kratší koniec, keď sme podľahli tomuto súperovi po samostatných nájazdoch.

20.01.2023 HC MIKRON Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 1:3
25.11.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HC MIKRON Nové Zámky 2:3 po sn
14.10.2022 HC MIKRON Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 1:3

Oceňovanie osobností

Ako už bolo zvykom v posledných domácich vystúpeniach, pred štartom nedeľného zápasu bude ocenených niekoľko ďalších osobností banskobystrického hokeja, ktoré sa podieľali na rozvoji tohto športu v meste pod Urpínom. Pocty sa tak dočkajú Roman Krahulec, Peter Harazín, Dezider Róth, Igor Švantner, Silvester Kazi, Slavomír Gutman, Milan Sečkár, Zdenko Krajč, Michal Longauer, Vlastimil Plavucha a Igor Hermánek.

Informácie pre fanúšikov

Po dlhšom čase si zahráme v tradičnom nedeľnom čase, teda už od 16.30 h. Vstupenky sú aj naďalej dostupné v online predpredaji v sieti Ticketportal a samozrejmosťou bude aj fyzický predaj lístkov v pokladni Tipsport Arény, ktorý bude umožnený dve hodiny pred úvodným buly.

Ako už býva dobrým zvykom, v bufetoch budú pre súťažechtivých fanúšikov pripravené tombolové lístky a počas prestávok prebehne Urpiner kvíz a streľba na bránu s názvom TRAF A LEŤ, kde sa bojuje o 500-eurový poukaz na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL.

Do pozornosti dávame, že v čase 16.00-16.30 h a počas prvej prestávky bude opäť možné zakúpiť si puk s motívom storočnice hokeja v Banskej Bystrici. Ide o limitovanú sadu farebných pukov a budete si ich môcť dať podpísať hráčmi, ktorí nezasiahnu do zápasu. Udeje sa tak na chodbe „B“ tribúny a puky bude možné zakúpiť si za dobrovoľný príspevok v minimálnej výške 5 eur.