Ďalší prípravný zápas odohrá HC ´05 Banská Bystrica v stredu (8.9.) o 17:30 proti HC Aqotec Orli Znojmo.

Posledné dva zápasy odohrali „Barani“ proti HK Dukla Ingema Michalovce. Najskôr sme v Brezne prehrali tesne 2:3, následne ale na východe Slovenska uspeli 4:1 vďaka gólom Kabáča, Výhonského, Ihnačáka a Bergera. Predtým sme na Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene porazili najskôr maďarský tím Újpest TE (5:0), vzápätí podľahli neskoršiemu víťazovi HK Donbass Doneck (1:4) a napokon rozstrieľali GKS Tychy (8:1).

Našou poslednou posilou sa stal kanadský útočník Mitchell Fossier, ktorý sa pridal medzi legionárov, kde sú aj Alex Breton, Jake Cardwell, Marc-Olivier Crevier-Morin, Chase Berger a Matt Mistele. Mužstvo sa v posledných týždňoch pripravovalo bez hlavného trénera Tuukku Poikonena, ten však už je po jednoduchej operácii pri mužstve.

Znojmo bude pre nás určite zaujímavý súper, pretože po ročnej pauze sa vracia do nadnárodnej IceHL, a tak skladá kvalitný tím. Český celok bol súčasťou nadnárodnej súťaže, predtým EBEL ligy, deväť sezón od roku 2011. Najväčším úspechom bol postup do finále v sezóne 2015/16. Predošlý ročník mužstvo odohralo v tretej lige. V aktuálnom kádri trénera Jiřího Berouna sa nachádzajú aj naši bývalí hráči – Jordon Southorn či Josh Brittain, zatiaľ posledná posila „orlov“. Medzi známe mená patrí aj produktívny útočník Anthony Luciani, mladý Slovák Jakub Köver či bývalí hráči Bratislavy Capitals – Filip Ahl a Ryan Culkin.

Prípravný zápas proti Znojmu (8.9.) organizujeme v režime ZÁKLAD.

To znamená, že na zápas budú pustení aj NETESTOVANÍ fanúšikovia, avšak poprosíme všetkých fanúšikov o dodržanie pravidiel a prekrytie dýchacích ciest. Keďže meníme režim organizovania zápasu, do predaja je pustených 500 vstupeniek. Vstupenky si môžete zakúpiť online alebo na mieste hodinu pred začiatkom stretnutia v deň zápasu.

Vstupenky na stretnutie si môžete kúpiť prostredníctvom Ticketlive. Predaj sa spustil 20. augusta o 16:00 na priloženom linku TU.

Zvyšné prípravné zápasy HC ´05:

8.9. o 17:30 HC ´05 Banská Bystrica – HC Orli Znojmo (hrá sa vo Zvolene, zabezpečujeme priamy prenos)

14.9. o 17:30 HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad (hrá sa vo Zvolene, zabezpečujeme priamy prenos)

17.9. o 17:30 HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica