Vzhľadom na blížiaci sa Kaufland Winter Games odohráme už dnes, teda v utorok 10. januára, predohrávku 29. kola. Naším súperom bude Dukla Trenčín, proti ktorej nastúpime z dôvodu rekonštrukcie Zimného štadióna Pavla Demitru na dubnickom ľade.

Rovnako ako my, aj Trenčania majú v tejto chvíli dve výhry v rade a rovnako ako v našom prípade, aj u nich prišli v domácom prostredí. V piatkovom kole si Trenčín poradil s Popradom, zatiaľ čo naši hokejisti zdolali Prešov po výsledku 4:3. Do streleckej listiny sa zapísali Watling, Troock, Sukeľ a Kontos.

Dôležitý súboj s tabuľkovým susedom

Tento ročník extraligy je veľmi vyrovnaný a nie nadarmo sa hovorí, že každý zápas je mimoriadne dôležitý. Presvedčíme sa o tom aj v predohrávke proti Trenčínu, ktorý nám z deviateho miesta čoraz viac dýcha na chrbát. Nám aktuálne patrí ôsme miesto so ziskom 46 bodov, Dukla je v tesnom závese za nami a na konte majú 44 bodov.

Zatiaľ čo nás môže prípadný bodový zisk dočasne posunúť pred siedmy Poprad, v prípade že by uspel náš súper, bude mať ideálnu šancu vyrovnať sa nám alebo teoreticky nás aj predstihnúť.

Dukle je čo vracať

Dva šesťgólové výprasky od Trenčanov, navyše na našom ľade, dodnes patria medzi naše najslabšie vystúpenia tejto sezóny. Prvýkrát sa tak udialo v októbri, kedy nám Dukla uštedrila „kanára“ a odniesla si domov cenné tri body za výhru 6:0. V snahe odčiniť tento výsledok sme v druhom vzájomnom stretnutí dokonca dvakrát viedli, najprv 1:0 a potom aj 2:1, no Dukla otočila duel vo svoj prospech a napokon opäť dokázali až šesťkrát rozvlniť našu sieť.

Informácie pre fanúšikov

Dnešná predohrávka 29. kola štartuje o 18. hodine a jediným vysielateľom nášho zápasu bude stávková kancelária Tipsport a ich živý prenos. Pevne veríme, že aspoň na diaľku podporíte našich hráčov na ich ceste za dôležitými bodmi.