Tipos extraliga je po štyri a pol mesačnej pauze späť a naši hokejisti sú pripravení otvoriť nový ročník duelom proti Spišskej Novej Vsi. Nováčik vlaňajšej sezóny sa naplno etabloval medzi elitou a v novej sezóne majú o čosi smelšie ambície.

Gro kádra ostalo pokope

Situácia v tábore Spišiakov nápadne pripomína situáciu v našom tíme. Kostra vlaňajšieho kádra ostala zachovaná a v mužstve tak pokračujú viaceré opory na čele s brankárom Melicherčíkom. V defenzíve zotrvali Beaudry, Podlipnik a skúsený Peter Ordzovenský, v útoku naďalej budeme môcť vídať hráčov ako B. Rapáč, Ščurko, Štrauch, Salituro či Vartovník.

Generálnemu manažérovi Richardovi Rapáčovi sa podarilo vhodne doplniť mužstvo a na Spiš postupne poprichádzali zaujímavé mená. Jedným z prvých podpisov bol obranca Adam Žiak, ktorý pôsobil pod Urpínom a pre ktorého bude mať piatkový duel určite špecifický nádych. Podobný osud zrejme postretne kanadského útočníka Haydena Verbeeka, ktorý síce len krátko, no predsa obliekal náš dres. Bolo to počas sezóny 2020/2021, kedy v rámci hosťovania odohral za Banskú Bystricu štyri duely s bilanciou dvoch gólov. Následne však odišiel do zámoria, kde bojoval v AHL na farme tímov Montreal Canadiens či Detroit Red Wings.

Medzi zaujímavé prírastky sa zaradili aj útočníci Michael Vandas či Kale Kerbashian, ktorí už čo-to odohrali na slovenských klziskách a ich kvality sú fanúšikom extraligových tímov dobre známe. Rovnako tak sa v dobrom svetle v minulosti prezentoval v drese tímu HC Slovan Bratislava obranca Nerijus Ališauskas. Spomedzi ďalších akvizícii Spišiakov zaujali legionári Anthony Nellis a Fín Elias Ulander.

Zmena aj na trénerskom poste

Vedenie tímu zo Spiša muselo v medzisezónnom období riešiť aj menej príjemnú záležitosť, ktorou bola výmena realizačného tímu. Aj napriek tomu, že Miroslav Mosnár podpísal s klubom nový kontrakt, začiatkom apríla prišla informácia, že z rodinných dôvodov nebude pokračovať na lavičke. Novým kormidelníkom sa tak stal Čech Vlastimil Wojnar, ktorý dlhé roky pracoval v Třinci. Jeho asistentami budú v novej sezóne Vladimír Záborský a Martin Saluga.

Príprava na novú sezónu

Spišská Nová Ves odohrala počas prípravy na blížiacu sa sezónu celkovo 9 prípravných stretnutí. Najmä v tých úvodných dostali priestor viacerí mladíci z domácej liahne, čo sa odzrkadľovalo aj na výsledkoch – v prvých štyroch dueloch prišli štyri porážky. Koncom augusta sa však karta postupne otáčala a zverenci trénera Wojnara zaknihovali štyri výhry v rade, keď postupne zdolali Martin, DVTK, Poprad a Liptovský Mikuláš. V záverečnom deviatom vystúpení, ktoré malo byť generálkou na piatkový duel, podľahli Košiciam 0:4.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Sezóna 2021/2022 ponúkla štyri vzájomné stretnutia a z 12 možných bodov sa nám podarilo ukoristiť iba štyri. V troch prípadoch išlo o mimoriadne vyrovnané stretnutia, v ktorých dominoval bojovný hokej. V jednom prípade sa podarilo Spišskej Novej Vsi zvíťaziť presvedčivo 6:2.

13.03.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 2:3
23.01.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:2 po s.n.
03.12.2021 HK Spišská Nová Ves – HC ’05 Banská Bystrica 6:2
24.10.2021 HK Spišská Nová Ves – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 po s.n.

Informácie pre našich fanúšikov

Tribúny sa pre divákov otvárajú 1,5 h. pred začiatkom stretnutia. Vstupenky si môžu fanúšikovia zakúpiť online alebo aj na mieste v deň zápasu, pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred začiatkom stretnutia.

Všetky zásadné informácie nájdete v samostatnom článku NA TOMTO ODKAZE.