Dnešné stretnutie 21. kola, ktoré odohráme v Liptovskom Mikuláši, bude príležitosťou pre viacerých prvoligových hráčov. Tí k nám prichádzajú na výpomoc, keďže absencii v našom tíme zatiaľ neubúda.

V zostave sa tak objavia aj staronové tváre, v bráne sa predstaví Eugen Rabčan, ktorý odchytal v drese Banskej Bystrice päť stretnutí počas vlaňajšej sezóny a následne sa zúčastnil aj juniorského šampionátu do 20 rokov. Chrbát mu bude kryť Filip Belányi.

V obrane dostanú popri Boldižárovi, Bretonovi, Ďatelinkovi, Cardwellovi a Špankovi priestor hráči, ktorí toho v najvyššej súťaži veľa neodohrali. Staronovou tvárou bude Michal Ganz, odchovanec banskobystrického hokeja, ktorý pôsobí túto sezónu v neďalekom Brezne. Michal dnes bude siedmym obrancom. V treťom obrannom páre bude po boku Patrika Španka Čech Martin Hřebíček. Ten k nám prichádza na dve stretnutia z prvoligovej Žiliny, kde podáva veľmi dobré výkony a v 16 zápasoch si pripísal na konto 6 bodov (2+4).

Štvrtý útok bude tvoriť Peter Melcher, Dominik Sojka a Matej Galbavý. Nikoho z nich netreba zvlášť predstavovať, Peter Melcher v aktuálnom ročníku pôsobí taktiež v Brezne, kde si v 20 stretnutiach pripísal 16 bodov (8+8). Počas vlaňajšej sezóny si v Banskej Bystrici pripísal 23 štartov s bilanciou jedného gólu. Trinástym útočníkom bude hráč juniorky, devätnásťročný Ľubomír Hojo, ktorý si v 21 štartoch extraligy juniorov pripísal na svoje konto 13 bodov (8+5).