Po ukončení spolupráce s HC Košice sa k nášmu tímu pridá nová posila v útoku, ktorá nastúpi už na dnešný, piatkový, duel proti Trenčínu. Reč je o dvadsaťdeväťročnom útočníkovi Patrickovi Watlingovi. 

Kanadský útočník zamieril pred aktuálnou sezónou do Košíc, ktoré boli jeho prvou zastávkou na starom kontinente. V drese „oceliarov“ nastúpil do 11 zápasov, v ktorých vyprodukoval 9 kanadských bodov (1+8).

Pred príchodom do Európy pôsobil v nižších zámorských ligách. V uplynulých dvoch sezónach bol hráčom klubu Wheeling Nailers, ktorý účinkuje v ECHL. V oboch ročníkoch patril k lídrom a bol najproduktívnejší hráč tímu. V základnej časti ročníka 2021/2022 odohral 55 zápasov, v ktorých získal 77 kanadských bodov (31+46). Krátko skúšal šťastie aj v AHL, ktorá je farmárskou súťažou klubov prestížnej NHL.

„Prišiel som nakoľko sa poznám s niektorými hráčmi z klubu a videl som aj video od ľudí, ktorí mali o mňa záujem. Prišlo mi, že by som sem teda mohol zapadnúť. Chcem byť tvorcom hry a hráčom, ktorý bude bodovať a ktorý pomôže ofenzíve tohto tímu,“ prezradil po svojom príchode rodák z kanadského Ontária.