Realizačný tím sa rozrastá o trénera brankárov, ktorým bude pre sezónu 2023/24 mladý český tréner Jakub Dohnal. Ten k nám prichádza po sezóne strávenej v nadnárodnej ICEHL, kde pôsobil v štruktúrach klubu DVTK Jegesmedvék.

Jakub Dohnal má síce stále len 28 rokov, no aj napriek tomu má za sebou zaujímavé skúsenosti nielen na pozícii trénera brankárov. Ako to už býva zvykom, z hráčskej kariéry sa jeho osud preklopil do pozície trénera. Všetko odštartovalo v Znojme, kde pôsobil od sezóny 2017/18 a kde mal na starosti brankárov dorastu aj juniorky. Po dvoch sezónach na juhu Moravy presedlal k Vsetínčanom, odkiaľ sa však po dvoch rokoch vrátil do Znojma. Tam už v sezóne 2021/22 dostal príležitosť pri hlavnom mužstve, ktoré v tom čase pôsobilo v ICEHL. Odtiaľ putoval do DVTK a momentálne sa pripojil k nášmu mužstvu.

„Pre mňa to je veľká motivácia dokázať si, že na to mám a že dokážem pôsobiť aj v takom klube, ako je Banská Bystrica. Slovenská extraliga je určite kvalitná liga a Bystrica patrí medzi tie najlepšie tímy v nej. Brankári sú stále otázkou, riešime ich. Pre mňa bude úlohou pomôcť im, vytvoriť im podporu na najvyššiu možnú výkonnosť a ďalej ich rozvíjať a posúvať ďalej. To sa netýka len áčka, ale aj mládeže. Zatiaľ som sa stretol s asistentom trénera, často som v kontakte s generálnym manažérom (Ľubošom Pisárom). S hlavným trénerom som sa ešte nestretol, ale určite sa teším. Ide o absolútne skúseného trénera, ktorý dokázal kvality v TOP európskych ligách a bude to česť pracovať s takým trénerom,“ prezradil po podpise zmluvy Jakub Dohnal.

K obsadeniu postu trénera brankárov sa vyjadril aj Ľuboš Pisár, generálny manažér športovej časti klubu: „V prvom rade musím povedať, že som rád, že sa nám podarilo rozšíriť trénerský štáb o mladého, rozvážneho a charakterovo dobrého trénera, ktorý zapadne do tímu a posilní ho. Očakáva sa od neho, že pomôže rásť našim brankárom, ale čakáme aj pomoc celému trénerskému štábu vo všetkých aspektoch koučovania. Jakub Dohnal má potenciál a široký záber, keďže sa nesústreďuje len na brankárov. Pre nás, ako klub, ktorý si nemôže dovoliť mať štyroch asistentov je to veľká vec a verím, že pomôže aj juniorom a mládežníckemu programu. Zároveň je veľmi dobrý aj na skautovanie hráčov a brankárov, kde primárne a intenzívne spolupracujeme na brankárskej otázke pre nasledujúcu sezónu.“