Podpisom nových zmlúv budú o svoje miesta v zostave bojovať aj odchovanci Dominik Sojka, Jakub Lopejský, Michal Ganz a Adrián Zubák.

Pre banskobystrických priaznivcov rozhodne nejde o nové mená, všetci štyria hráči už v minulosti nastúpili v hlavnom tíme a Jakub Lopejský bol súčasťou tímu z uplynulej sezóny. Pri veľkej konkurencii v obranných radoch však nastúpil iba do šiestich duelov, počas ktorých nebodoval. Prevažnú časť sezóny tak strávil v neďalekom Brezne, kde v 28 vystúpeniach získal 2 body (1+1). Dvadsaťjedenročný, fyzicky dobre stavaný zadák v minulosti pôsobil aj v Leviciach, či v tíme Bratislava Capitals.

Podobný osud mal počas minulej sezóny aj Dominik Sojka, ktorý podobne ako Jakub Lopejský, pendloval medzi Breznom a Banskou Bystricou. Dvadsaťjedenročný center odohral v základnej časti nedávno skončenej sezóny 20 zápasov, z ktorých vzišiel s tromi bodmi (2+1). Pri početných zraneniach dostal šancu aj počas play-off, v ktorom nastúpil na tri duely. Účastník svetových šampionátov do 18 aj do 20 rokov odohral 13 stretnutí za Brezno a pripísal si tam 5 bodov (1+4).

Rovesníkom spomínanej dvojice je aj Michal Ganz, ktorému sa nepodarilo nadviazať na jeho minutáž zo sezóny 2020/2021 a pri konkurencii v zadných radoch odohral počas uplynulej sezóne len 2 stretnutia v hlavnom mužstve. Herne sa však zdokonaľoval v tíme Brezna, kde nastúpil do 33 zápasov, počas ktorých získal 13 asistencií.

Veľké nádeje boli a aj budú vkladané do ďalšieho obrancu, ktorým je Adrián Zubák. Ten si odkrútil premiéru medzi seniormi už ako šestnásťročný, a to počas sezóny 2019/2020. Ďalšie skúsenosti v seniorskom hokeji zbieral počas uplynulých sezón najmä v drese Levíc. Okrem toho však devätnásťročný obranca nastupoval aj v našej juniorke, kde patril k oporám defenzívy.

K podpisom zmlúv so štvoricou mladých hráčov sa vyjadril aj náš športový manažér Michal Hudec: „Podpisom štyroch našich odchovancov chceme začať v ich postupnom zapracovaní do A mužstva. V spolupráci s Breznom chceme, aby odohrali čo najviac seniorských zápasov s vysokým počtom minút na ľade a zároveň, aby boli k dispozícii nám. Šírka mužstva a konkurencia je tiež dôležitá, takže predpokladám, že odohrajú zápasy aj za naše A mužstvo. Samozrejme, budeme sledovať zápasy juniorky, dorastu a hľadať ideálnu kombináciu medzi A mužstvom, Breznom a mládežou.“